Ş***** L******* G*******
ContestatorS****** K** R****** S** C* S***** P********* A***
IntimatAdmite contestaţia formulată de către contestatoarea Ş***** L******* G*******, domiciliată în Suceava, str. Putna nr.8, bl. A05, AP.4, jud. Suceava în contradictoriu cu intimata SC Eos Ksi Romania SRL, cu sediul în Bucureşti, B-dul D. Pompei, nr. 10A, clădirea C3, et.7, sector 2 şi cu sediul procesual ales în Iaşi, B-dul N. Iorga, nr. 41A, jud. Iaşi. Anulează încheierea de încuviinţare a executării silite din data de 6.10.2009 pronunţată de Judecătoria Suceava în dosarul nr. 8145/314/2009, precum şi toate formele de executare silită efectuate de către executor judecătoresc Jugaru Constantin în dosarul de executare nr. 227/2009 împotriva contestatoarei Ş***** L******* G*******. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 1.10.2010.
Amână pronunţarea la data de 01.10.2010. Pronunţată în şedinţă publică, azi 24 septembrie 2010.
Pune în vedere contestatoarei prin mandatar să formuleze şi să depună la dosar în scris, excepţiile invocate la termenul de judecată din data de 13.07.2010, precum şi dovada achitării creditului, sub sancţiunea suspendării judecăţii. Amână cauza la data de 24 septembrie 2010, completul C.1, pentru când se va repeta procedura de citare cu intimata, contestatoarea având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.08.2010.
Pune în vedere contestatoarei prin mandatar să formuleze şi să depună la dosar în scris, excepţiile invocate la termenul de judecată din data de 13.07.2010, precum şi dovada achitării creditului. Amână cauza la data de 17.08.2010, pentru când se va repeta procedura de citare cu intimata, contestatoarea având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.08.2010.
Pune în vedere apărătoarei contestatoarei să formuleze în scris excepţiile invocate. Amână judecarea cauzei la data de 3 august 2010, pentru când se va reitera procedura de citare cu intimata. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 13 iulie 2010.
În temeiul art.84 C.proc.civ. recalifică excepţia lipsei calităţii de creditor ca o apărare pe fond, aceasta nefiind o veritabilă excepţie asupra căreia instanţa trebuie să se pronunţe conform art. 137 C.proc.civ. În ce priveşte susţinerea faptului că a achitat anticipat creditul, pune în vedere contestatoarei prin apărător, să depună la dosar chitanţe, ordin de plată din care să rezulte că a fost achitat anticipat creditul. Se va reveni cu adresă către Banca Comercială Română SA – Agenţia Curtea Domnească, cu sediul în municipiul Suceava, str. Dimitrie Onciu nr.2, jud. Suceava, să ne comunice dacă există vreo anexă a contractului de cesiune în care se precizeze expres suma cesionată în privinţa debitoarei Şargan Loredana-Gabriela.
Se va reveni cu adresă către Banca Comercială Română SA – Agenţia Curtea Domnească, cu sediul în municipiul Suceava, str. Dimitrie Onciu nr.2, jud. Suceava, să ne comunice situaţia contului debitoarei şi graficul de rambursare a ratelor aferente contractului de credit bancar pentru persoane fizice nr.96/18.02.2005, cu evidenţierea ratelor achitate şi a sumelor restante.
Acordă termenul solicitat de către apărătoarea contestatoarei pentru a preciza natura juridică a cauzei. Se va emite adresă către Banca Comercială Română SA – Agenţia Curtea Domnească, cu sediul în municipiul Suceava, str. Dimitrie Onciu nr.2, jud. Suceava, să ne comunice situaţia contului debitoarei şi graficul de rambursare a ratelor aferente contractului de credit bancar pentru persoane fizice nr.96/18.02.2005, cu evidenţierea ratelor achitate şi a sumelor restante.
Pentru a da posibilitate contestatoarei să ia cunoştinţă de întâmpinarea formulată de intimată și de conținutul dosarului de executare nr. 227/2009 ,
Se va face adresă către Biroul Individual Executor Judecătoresc Jugaru Constantin pentru a înainta dosarul de executare nr. 227/2009.