Dosar 10127/63/2010 din 31.08.2010

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 10127/63/2010
Data dosar:
31.08.2010
Instanta:
Tribunalul Dolj
Departament:
Secţia a II-a Civilă
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 06.12.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Închis lichidarea (art. 116 din lege)

    Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar N*** S***. În temeiul art. 132 alin.2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului SC C****** I***** S** . Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei, În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, administratorului special, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice Dolj, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Definitivă. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare

  • Sedinta din data de 18.10.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Acordă termen la data de 06.12.2011 pentru când se vor cita creditorii cu menţiunea închiderii procedurii.

  • Sedinta din data de 13.09.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Dispune afişarea, în copie, la uşa instanţei,a raportului final şi a situaţiilor financiare finale Dispune citarea creditorilor cu menţiunea că pot formula eventuale contestaţii la raport. Acordă termen la data de 18.10.2011 pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 07.06.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Aprobă raportul şi planul de distribuţie.Dispune distribuirea sumelor conform planului de distribuire. Acordă termen la data 13.09.2011 pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 29.03.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Ia act de raportuldepus şi planul de distribuţie. Dispune înregistrarea lagrefa instanţei şi afişarea în cope la uşa instanţei. Acordă termen la data de 07.06.2011 pentru a se cita creditorii.

  • Sedinta din data de 18.01.2011 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    acordă termen la data de 19.04.2011 pentru continuarea procedurii-valorificarea bunurilor din patrimoniul debitorului

  • Sedinta din data de 16.11.2010 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Ia act de raportul lichidatorului judiciar. Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea, în copie, la uşa instanţei a tabelului definitiv al creanţelor împotriva averii debitorului. Acordă termen la 18.01.2011.

  • Sedinta din data de 02.11.2010 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amânat

    Ia act de raportul lichidatorului judiciar. Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea, în copie, la uşa instanţei, a tabelului preliminar al creanţelor împotriva averii debitorului. Acordă termen la 16.11.2010 pentru continuarea procedurii - soluţionarea eventualelor contestaţii şi definitivarea tabelului de creanţe.

  • Sedinta din data de 07.09.2010 la ora 12:00

    Complet: C8F
  • Admis fond

    Admite cererea debitoarei SC C****** I***** S** de deschidere a procedurii. În temeiul art. 32 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitoarei SC C****** I***** S** . Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 28 alin. 1 din lege. În temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolvenţei, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe N*** S***, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege, cu o retribuţie provizorie de 700 lei lunar. În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, în vederea efectuării din oficiu a menţiunii precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 19.10.2010. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 02.11.2010. Fixează termenul pentru depunerea eventualelor contestaţii la şi pentru soluţionarea acestora şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 16.11.2010. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie. Fixează termen la data de 19.10.2010 pentru depunerea raportului prevăzut de art. 20 alin. 1 lit. b şi art. 59. în temeiul art. 113 din lege, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art. 3 pct. 26 din Legea nr. 85/2006, Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Definitivă. Cu recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 07.09.2010.

Flux dosar


Actualizare GRPD