Dosar 105/1748/2010 din 07.01.2010

infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. 195/2002)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 105/1748/2010
Data dosar:
07.01.2010
Instanta:
Judecătoria Cornetu
Departament:
.
Obiect:
infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. 195/2002)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 28.05.2010 la ora 8:30

    Complet: Completul 5 (vineri)
  • Condamnare

    În baza art. 87 al. 1 din OUG nr. 195/2002 republicată, condamnă pe inculpatul B**** G********* la pedeapsa de 2 ani închisoare. În temeiul art. 81 cp dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei iar în baza art. 82 cp stabileşte un termen de încercare de 4 ani. Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 83 cp. Obligă inculpatul la plata cheltuielilor judiciare către stat în sumă de 600 lei inclusiv cele din faza de urmărire penală. Cu apel în 10 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 28.05.2010.

  • Sedinta din data de 19.03.2010 la ora 8:30

    Complet: Completul 5 (vineri)
  • Amânat

    Deliberând, având în vedere că proba constând în declaraţia martorului din rechizitoriu indicată de reprezentantul parchetului şi proba cu un martor în circumstanţiere solicitată de apărătorul desemnat din oficiu pentru inculpat sunt utile şi pertinente, în temeiul art. 67 Cpp, urmează a le încuviinţa.

  • Sedinta din data de 05.02.2010 la ora 8:30

    Complet: Completul 5 (vineri)
  • Amânat

    Deliberând, având în vedere că procesul – verbal de îndeplinire a procedurii de citare cu inculpatul nu cuprinde menţiuni cu privire la motivul pentru care citaţia a fost afişată, instanţa apreciază că procedura de citare cu inculpatul este nelegal îndeplinită, motiv pentru care va amâna cauza şi va acorda un nou termen de judecată, pentru când va fi citat inculpatul cu citaţie şi mandata de aducere şi se va emite adresă la Baroul Bucureşti în vederea desemnării unui apărător din oficiu.

Flux dosar


Actualizare GRPD