B*** M* C*********
ContestatorIa act de retragerea contestaţiei formulată în temeiul Legii nr. 275/2006 de către contestatorul BUGA CONSTANTIN. În temeiul art. 192 alin. 2 Cod procedură penală obligă contestatorul să plătească statului suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli judiciare din care suma de 100 lei reprezentând onorariu avocat oficiu Pînzar Alina Roxana (delegaţia nr. 2570/2010) se va avansa Baroului de Avocaţi Botoşani din fondurile Ministerului Justiţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică din 30 septembrie 2010.
Văzând lipsa relaţiilor, instanţa dispune a se reveni cu adresă la Penitenciarul Botoşani pentru a preciza dacă la data de 23.06.2010 a fost înregistrată o cerere sub nr. III/32005, în caz afirmativ să înainteze o copie a acesteia, şi
În interesul soluţionării cauzei se va înainta adresă către Penitenciarul Botoşani în atenţia judecătorului delegat, pentru a preciza dacă la data de 23.06.2010 a fost înregistrată o cerere sub nr. III/32005 în caz afirmativ să comunice o copie a acesteia. Pentru a asigura continuitatea completului în soluţionarea cauzei, se va acorda termen de judecată la data de 07 septembrie 2010 în CP1.
Instanţa dispune modificarea obiectului dosarului în sistemul informatic Ecris deoarece contestatorul a formulat contestaţie Lg. 275/2006 şi greşit a fost calificată ca o contestaţie la executare. Dispune a se reveni cu adresă la Penitenciarul Botoşani să ne înainteze încheierea judecătorului delegat pentru executarea pedepselor privative de libertate pronunţată cu privire la cererea contestatorului înregistrată sub nr. III/32005/23.06.2010 şi documentaţia aferentă.