A******** A********
InculpatU*** I*****
MartorCondamnă pe inculpatul A******** A******** ,pt săvârşirea infractiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul având în sânge o îmbibaţie alcoolică peste limita legală prev de art 87 alin 1 din OUG 195/2002cu aplic art 74 lit a,c CPen şi art 76 lit d CPen la pedeapsa de 8 luni închisoare Interzice inculpatului drepturile prev de art 64 lit a teza a II a şi b CPen în condiţiile şi pe durata prev de art 71 CPen În temeiul art 81 CPen dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei În temeiul art 82 CPen stabileste termen de incercare 2 ani şi 8 luni calculat de la data rămânerii definitive a prezentei hotariri Atrage atentia inculpatului asupra prev art 83 C Pen În temeiul art 71 alin 5 CPen dispune suspendarea pedepsei accesorii pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei principale. În temeiul art 189 CPP dispune plata din fondurile MJ a sumei de 200 lei către avocat Chiciu Lăcrămioara cu titlu de onorariu avocat din oficiu . În temeiul art 191 alin 1 CPP obligă pe inculpat la plata sumei de 800 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de catre stat . Cu recurs în 10 zile de la comunicare
Din lipsă de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la data de 28 martie 2011 .
Faţă de lipsa martorului din lucrări, amână judecarea cauzei la data de 21 martie 2011, ora 9, C2bis .
Faţă de lipsa apărătorului inculpatului şi a martorului din lucrări, amână judecarea cauzei la data de 14 februarie 2010, ora 9, C2bis .
Pentru citarea martorului din lucrări, amână judecarea cauzei la data de 13 decembrie 2010, ora 9, C2bis .
Având în vedere imposibilitatea exercitării atribuţiilor de serviciu de preşedintele completului de judecată, pentru asigurarea continuităţii completului de judecată şi pentru continuarea cercetării judecătoreşti, amână judecarea cauzei la data de 08 noiembrie 2010 , ora 9, C2bis .