H********* A******
ReclamantP******* C****** G****** D* S****
Apelant PârâtH********* K********
Apelant Reclamantdecizia civilă nr. 158/2011 - admis apelul reclamantului, schimbat sentinţa în parte, respins apelul pârâtului
încheiere de amânare a pronunţării, pt. depunere de concluzii scrise
Pentru comunicarea şi studiul completării la expertiza Gugoaşă, acordă termen la 17.11.2011. Pune în vedere părţilor să depună eventuale obiecţiuni, procedural, cu cinci zile înainte de termenul acordat.
Amânată cauza la 03.11.2011. Încuviinţează obiecţiunile la expertiză. Se revine cu adresă la expert pentru a răspunde acestora.
Faţă de raportul de expertiză depus la prezentul termen, pentru studiu, amână cauza la 13.10.2011. Pune în vedere părţilor, prin încheiere, să depună eventuale obiecţiuni la lucrarea de expertiză, procedural, cu 5 zile înainte de termen.
Amânată cauza la 22.09.2011. Amendează expertul pentru neefectuarea raportului de expertiză. Se revine cu adresă la expert.
Pentru revenirea cu adresă către expert, în vederea efecturăii lucrării tehnice dispuse, amână cauza la 01.09.2011.
admite cererile de amânare, termen 16.06.2011
admite cererea de amânare formulată de expertă şi cea formulată de mandatarul ales al apelantei reclamante, termen acordat 26.05.2011
În vederea revenirii cu adresă către expert, pentru efectuarea şi depunerea lucrării de expertiză, amână cauza la 14.04.2011.
În vederea efectuării probaţiunii, admite cererea de amânare. Termen acordat: 24.03.2011.
Amânată cauza la 10.02.2011. Se solicită listă cu experţi evaluatori de la biroul de expertize, se revine cu adresă către expert Selagea pentru completarea lucrării. Dispune darea în debit a expertului Istrate.
DISPUNE AMENDAREA EXPERŢILOR CU CÂTE 400 LEI FIECARE, PENTRU TERGIVERSAREA SOLUŢIONĂRII CAUZEI. TERMEN ACORDAT 20.01.2011, REVENIRE ADRESĂ EXPERŢI
Admite cererea de amânare. Încuviinţează obiecţiunea 1 formulată de mandatarul apelantului. Pentru revenire cu adresă către expert. Termen: 9.12.2010.
Amânată cauza la 11.11.2010. Admis obiecţiunile formulate, dispune completarea expertizei , se înaintează adresă expertului.
PT. DEPUNERE DE OBIECŢIUNI LA RAPORTUL DE EXPERTIZĂ, TERMEN 14.10.2010
Încuviinţează efectuarea în cauză a expertizei tehnice de evaluare a construcţiilor. Numeşte expert de Istrate Ioan. Pentru a se efectua adresă către expert, amână cauza la 16.09.2010.
AMÂNAT PT. A FACE DOVADA MANDATARUL RECLAMANTEI APELANTE A CALITĂŢII DE MANDATAR AL ACESTEIA, SUB SANCŢIUNEA APLICĂRII SANCŢIUNILOR PROCEDURALE, TERMEN ACORDAT 24.06.2010
Încuviinţează proba cu expertiza tehnică. Numeşte expert. Pentru efectuarea probaţiunii, se acordă termen la 3 Iunie 2010.
ADRESĂ BLE PT. LISTĂ EXPERŢI, APELANŢII SĂ DEPUNĂ LA DOSAR CF LA ZI AL IMOBILULUI ŞI OBIECTIVE LA EXPERTIZĂ, TERMEN ACORDAT 13.05.2010
În vederea comunicării motivelor de apel, pentru ca părţile să-şi formuleze apărările, amână cauza la 22 Aprilie 2010.
ADMIS CEREREA DE AMÂNARE PT. APĂRĂTOR, TERMEN ACORDAT 01.04.2010