S*** R***** S*** G**** S*****
ReclamantS*** R***** S*** G**** S****** C* D*** A*** L* C*** "****** I***
ReclamantA****** N******** D* A*********** F****** D** C***** M*********** F********* P******
PârâtA************ F********* P****** S***** 5 B********
PârâtAdmite excepţia lipsei de interes în ce priveşte cererea de anulare a punctului 1 din Decizia ANAF nr.58/17.02.2010, invocată de pârâta ANAF prin întâmpinare. Respinge ca lipsită de interes acţiunea în ce priveşte cererea de anulare a punctului 1 din Decizia ANAF nr.58/17.02.2010. Respinge în rest acţiunea ca nefondată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la data de 23.03.2012.
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către apărătorul reclamantei, pentru a îi da posibilitatea să ia cunoştinţă de conţinutul înscrisurilor. Amână judecarea cauzei pentru data de 20 martie 2012, pentru când reclamanta şi pârâtele au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07 februarie 2012.
Revenirea cu adresă la pârâta Administraţia Finanţelor Publice Sector 5, pentru comunicarea Raportului de Inspecţie Fiscală întocmit ca urmare a controlului fiscal efectuat la S.C. Mittal Steel Roman S.A., având în vedere faptul că în timpul controlului efectuat la reclamantă s-a dispus efectuarea unui control şi la S.C. Mittal Steel Roman S.A, cu menţiunea aplicării unei amenzii conform dispoziţiilor art.13 alin.4 din Legea nr.554/2004. Amână judecarea cauzei pentru data de 07 februarie 2012, pentru când reclamanta şi pârâtele au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 13 decembrie 2011.
Încuviinţează pentru reclamantă proba cu înscrisuri, respectiv emiterea unei adrese la A.F.P. Sector 5, pentru comunicarea Raportului de Inspecţie Fiscală întocmit ca urmare a controlului fiscal efectuat la S.C. Mittal Steel Roman S.A., având în vedere faptul că în timpul controlului efectuat la reclamantă s-a dispus efectuarea unui control şi la S.C. Mittal Steel Roman S.A. Respinge cererea de emitere a unei adrese la A.F.P.Sector 5 pentru comunicarea actelor care au stat la baza emiterii Deciziei nr.5/19.01.2009. Prorogă punerea în discuţie a probei cu expertiză contabilă, după depunerea înscrisurilor. Prorogă discutarea excepţiei lipsei de interes invocată de ANAF prin întâmpinare. Pune în vedere pârâtei A.F.P. Sector 5 să depună la dosar procesul – verbal încheiat la S.C. Mittal Steel Roman S.A., şi Raportul de Inspecţie Fiscală întocmit ca urmare a controlului efectuat. Amână judecarea cauzei pentru data de 13 decembrie 2011, pentru când reclamanta şi pârâtele au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 01 noiembrie 2011.
Pentru a da posibilitate reclamantei să ia cunoştinţă de conţinutul întâmpinării ce i-a fost comunicată la acest termen, în temeiul art.96 C.pr.civ.
Se va introduce în cauză în calitate de pârâtă A************ F********* P****** S***** 5 B******** şi se va cita aceasta la sediul din Bucureşti, Calea 13 Septembrie nr.164, sector 5. Pune în vedere reclamantei, prin apărător, să depună la dosar o copie a acţiunii pentru a fi comunicată acestei pârâte. Prorogă discutarea probatoriilor pentru termenul următor. Acordă termen la data de 20 septembrie 2011
Admite cererea de amânare a cauzei formulată de reclamantă, prin apărător, pentru a lua cunoştinţă de întâmpinare. Prorogă discutarea probatoriului în cauză pentru termenul următor după ce reclamanta va lua cunoştinţă de întâmpinare. Acordă termen la data de 28.06.2011