O******** S****
PetentI** M********
IntimatP****** V*****
IntimatAdmite plângerea contravenţională formulată de petentul Orbulescu Sandi, împotriva procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr. 6720722/18.10.2010 încheiat de intimatul Inspectoratul Judeţean de Poliţie Mehedinţi. Anulează procesul verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr. 6720722/18.10.2010 încheiat de intimatul Inspectoratul Judeţean de Poliţie Mehedinţi. Exonerează petentul de plata amenzii contravenţionale în cuantum de 360 lei aplicate pentru contravenţia prev. de art. 101 al. 3 lit. a) din OUG 195/2002. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.04.2011.
Amână cauza în vederea citării celui de-al doilea conducător auto cu menţiunea prezentării în vederea audierii.
Ca urmare a desfiinţării completului C8 - stagiar , prin repartizare ciclică cauza va fi soluţionată de completul C8. Acordă termen la data de 30.03.2011.
Amână cauza pentru a se cita cel de-al doilea conducător auto cu menţiunea de a se prezenta în instanţă în vederea audierii.
Amână cauza în vederea audierii martorului.
Amână cauza pentru a se cita cel de-al doilea conducător auto şi societăţile de asigurare.