Dosar 1326/40/2010 din 25.02.2010

cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1326/40/2010
Data dosar:
25.02.2010
Instanta:
Tribunalul Botoșani
Departament:
Secţia penală
Obiect:
cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.05.2010 la ora 8:30

    Complet: PF5
  • Soluţionare

    Respinge ca nefondată cererea pentru întreruperea executării pedepsei formulată de petenta M**** D****** Obligă petenta să plătească statului suma de 150 lei cheltuieli judiciare din care onorariu avocat oficiu, în sumă de 100 lei se va achita Baroului de Avocaţi Botoşani din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 20 mai 2010.

  • Sedinta din data de 22.04.2010 la ora 8:30

    Complet: PF5
  • Amânat

    Având în vedere lipsa petentei, lipsa de procedură cu aceasta, şi cum potrivit dispoziţiilor art. 460 alin. 2 Cod procedură penală, condamnatul arestat este adus obligatoriu la judecată, instanţa, ascultând şi procurorul, va acorda un nou termen de judecată şi va dispune citarea acesteia din Penitenciarul Botoşani.

  • Sedinta din data de 25.03.2010 la ora 8:30

    Complet: PF5
  • Amânat

    Având în vedere că se insistă în soluţionarea cererii de întrerupere a executării pedepsei formulată în temeiul art. 453 lit. c Cod procedură penală, precum şi cererea petentei cu privire la efectuarea unei anchete sociale la domiciliul familiei sale în localitatea Păltinoasa, judeţul Suceava, instanţa constată că cererea formulată este întemeiată, o va admite şi va acorda termen de judecată, dispunând emiterea unei adrese către Primăria comunei Păltinoasa, în acest sens.

Flux dosar


Actualizare GRPD