S****** O*************
PetentI***** D*** - P***** D* P****** C******
IntimatAdmite în parte plângerea. Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii contravenţionale cu sancţiunea "Avertisment".
Amână judecarea cauzei pentru a fi audiaţi martorii lipsă, sens în care vor fi citaţi atât martora propusă de către intimat - numita Truţă Ioana -, cât şi martorul indicat de către petent, la adresa precizată la acest termen - şi se vor emite mandate de aducere pentru aceştia. De asemenea, pentru termenul acordat, se va repeta procedura de citare cu intimatul.
Încuviinţează administrarea probei testimoniale şi amână judecarea cauzei în vederea administrării acestei probe. Pentru termenul acordat se va cita martora Truţă Ioana - propusă de către intimat - şi se vor cita părţile, petentul cu menţiunea de a indica adresa martorului Faloce Iulian - propus în cuprinsul plângerii contravenţionale formulate -, pentru a fi citat. Martorul anterior menţionat va fi citat după ce-i va fi indicată adresa acestuia.
Amână judecarea cauzei având în vedere lipsa de procedură cu părţile. Pentru următorul termen se va repeta procedura de citare şi, totodată, se va întocmi adresă către Postul de Poliţie Calopăr, pentru a înainta instanţei actele care au stat la baza emiterii procesului-verbal de contravenţie.