D******* Z*******
PetentI************ D* P****** A* J*** A**** S******** R*****
IntimatConstată perimată cererea de chemare în judecată. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare
În baza disp. art. 155/1 C. proc.civ. suspendă judecata până la momentul depunerii la dosar a procesului verbal de contravenţie în copie lizibilă. Cu recurs pe perioada suspendării.
În baza disp. art. 155/1 C. proc.civ. suspendă judecata până la momentul depunerii la dosar a procesului verbal de contravenţie. Cu recurs pe perioada suspendării.
Se citează petentul şi la adresa din Bulgaria atât prin scrisoare recomandată precum şi conform Regulamentului Comunitar European privind Cooperarea Judiciară în materie civilă nr. 1395/2007 cu menţiunea de a depune la dosar procesul verbal de contravenţie. Se citează şi intimatul conform art. 85,107 C. proc.civ. cu menţiunea de a depune la dosar procesul verbal de contravenţie seria CC nr. 6766339/06.07.2010. Amână judecarea cauzei la 14.12.2010. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2010
Se citează petentul la dresa din Bulgaria indicată în plângerea contravenţională, cu menţiunea de a înainta procesul verbal de contravenţie contestat seria CC nr. 6766339/06.07.2010, cu scrisoare recomandată şi conform regulamentului comunitar european. Se citează intimatul cu menţiunea de a înainta procesul verbal de contravenţie contestat seria CC nr. 6766339/06.07.2010. Se citează petentul şi la adresa la care a fost anterior citat. Amână judecarea cauzei la 02.11.2010. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2010