C******** Ş*****
Recurent PetentS*** G*******
IntimatAdmite excepţia tardivităţii plângerii. În temeiul art.278ind1 al.8 lit.a C.pr.pen., respinge ca tardivă plângerea formulată de petentul împotriva ordonanţei de scoatere de sub urmărire penală pentru săvârşirea infr.prev. de art. 220 C.p., dată în 10.03.2010 în dosarul nr. 12875/P/2008 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara. În baza art.192 al.2 C.pr.pen., obligă petentul la plata sumei de 150 lei, cheltuieli judiciare către stat. În temeiul art. 193 alin. 6 C.p.p respinge ca neîntemeiată cererea petentului privind plata cheltuielilor judiciare. În temeiul art. 193 alin. 6 C.p.p obligă petentul la plata sumei de 500 lei către intimat cu titlu de cheltuieli judiciare. Cu recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru procuror şi intimat şi de la comunicare pentru petent.
Amână pronunţarea pt. data de 24.11.2010
Încuviinţează cererea de amânare formulată de apărătorul ales al petentului. Se emite adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara. Amână judecarea cauzei la data de 06.10.2010, C2P, sala 278, pentru când se citează petentul, iar intimatul are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică din 22.09.2010.
Admite cererea de amânare formulată de avocatul ales al petentului, pentru a da posibilitatea acestuia să pregătească apărarea şi în vederea revenirii cu adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Timişoara pentru a comunica dosarul nr. 12875/P/2008 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara, rezoluţia dată de prim procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara şi copie de pe plângerea formulată de petentă cu menţiunea datei înregistrării la prim –procuror, urmând a dispune citarea intimatului după comunicarea dosarului de urmărire penală. Amână judecarea cauzei la data de 22.09.2010, C2P, sala 278, pentru când se citează petentul.