Dosar 15140/288/2010 din 09.12.2010

plângere contravetionala rejudecare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 15140/288/2010
Data dosar:
09.12.2010
Instanta:
Judecătoria Râmnicu Vâlcea
Departament:
CIVILA
Obiect:
plângere contravetionala rejudecare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 18.04.2011 la ora 09:00

    Complet: Civ C9
  • Soluţionare

    Admite, în parte, plângerea contravenţională formulată de petenta S.C. Leon Trans S.R.L.. Dispune modificarea procesului verbal de contravenţie seria CC nr. 4776145 din data de 18 decembrie 2009 în sensul înlocuirii amenzii contravenţionale aplicată petentei în cuantum de 4000 lei cu sancţiunea „Avertisment”. Menţine restul dispoziţiilor procesului verbal de contravenţie. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 18 aprilie 2011.

  • Sedinta din data de 21.03.2011 la ora 09:00

    Complet: Civ C9
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei pentru termenul din data de 18 aprilie 2011 pentru când : Se citează intimatul cu menţiunea să înainteze la dosar o copie lizibilă a declaraţiei numitului Beceanu Dănuţ, în copie certificată, cu duplicat pentru comunicare. Se citează martorii menţionaţi în cuprinsul procesului verbal de contravenţie, Beceanu Dănuţ şi Andrei Aurel, cu mandat de aducere, dar şi cu menţiunea că în caz de neprezentare va fi sancţionat potrivit art. 1081 C.pr.civ. „Daca legea nu prevede altfel, instanta, potrivit dispozitiilor prezentului articol, va putea sanctiona urmatoarele fapte savarsite in legatura cu procesul, astfel: pct. 2. cu amenda judiciara de la 30 lei la 500 lei: a) neprezentarea martorului legal citat. Pune în vedere societăţii petente, prin reprezentant să depună la dosar fişa postului numitului Beceanu Dănuţ.

  • Sedinta din data de 07.02.2011 la ora 09:00

    Complet: Civ C9
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare formulată de societatea petentă. Amână judecarea cauzei pentru termenul din data de 21 martie 2011 pentru când : Se citează societatea petentă cu menţiunea că este singurul termen acordat pentru a-şi angaja apărător şi să înainteze o copie lizibilă a procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr. 4776145 din 18.12.2009. Se citează intimatul cu menţiunea să depună întâmpinare la dosar, potrivit art. 118 C.pr.civ., precum şi întreg materialul probator ce a stat la baza emiterii verbal de contravenţie seria CC nr. 4776145 din 18.12.2009, dovada de comunicare a procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr. 4776145 din 18.12.2009 şi o copie lizibilă a acestuia. Se citează martorii menţionaţi în cuprinsul procesului verbal de contravenţie, Beceanu Dănuţ şi Andrei Aurel, cu menţiunea că în caz de neprezentare va fi sancţionat potrivit art. 1081 C.pr.civ. „Daca legea nu prevede altfel, instanta, potrivit dispozitiilor prezentului articol, va putea sanctiona urmatoarele fapte savarsite in legatura cu procesul, astfel: pct. 2. cu amenda judiciara de la 30 lei la 500 lei: a) neprezentarea martorului legal citat.

Flux dosar


Actualizare GRPD