Dosar 16917/231/2010 din 02.11.2010

obligaţie de a face REJUDECARE CU CASARE


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 16917/231/2010
Data dosar:
02.11.2010
Instanta:
Judecătoria Focșani
Departament:
Sectia civila
Obiect:
obligaţie de a face REJUDECARE CU CASARE
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.05.2011 la ora 12:30

    Complet: Completul C9Com5c
  • admite cererea

    Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Sc RCS&RDS Sa în contradictoriu cu pârâta B**** S*****. Obligă pârâta la plata sumei de 2.244 lei către reclamantă cu titlu de despăgubire. Obligă pârâta la plata sumei de 599,5 lei către reclamantă cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 10.05.2011.

  • Sedinta din data de 03.05.2011 la ora 12:30

    Complet: Completul C9Com5c
  • Amână pronunţarea

    În baza art. 260 C.p.c. amână pronunţarea pentru data de 10.05.2011. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 03.05.2011.

  • Sedinta din data de 05.04.2011 la ora 12:30

    Complet: Completul C9Com5c
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 03.05.2011, termen acordat pentru când se va reface procedura de citare cu părţile, iar cu pârâta B**** S***** cu menţiunea de a preciza, sub sancţiunea aplicării unei amenzi, conform dispoziţiilor legale în vigoare, dacă la data producerii evenimentului rutier acesta deţinea asigurarea obligatorie Rca sau asigurare facultativă cu privire la autoturismul proprietatea acesteia, precum şi pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Se va cita pârâta, reclamanta având termen în cunoştinţă.

  • Sedinta din data de 08.03.2011 la ora 12:30

    Complet: Completul C9Com5c
  • Amână cauza

    Amâna judecarea cauzei la data de 05.04.2011, termen acordat pentru când vor reveni cu adrese către Biroul Local de Expertiză şi către d-l expert Bercuci Ion, precum şi pentru când se va reface procedura de citare cu pârâta B**** S***** cu menţiunea de a preciza, sub sancţiunea aplicării unei amenzi, conform dispoziţiilor legale în vigoare, dacă la data producerii evenimentului rutier acesta deţinea asigurarea obligatorie Rca sau asigurare facultativă cu privire la autoturismul proprietatea acesteia. Se va cita pârâta, reclamanta având termen în cunoştinţă. Pronunţată in şedinţa publica, astăzi 08.03.2011.

  • Sedinta din data de 15.02.2011 la ora 12:30

    Complet: Completul C9Com5c
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru reclamantă probele solicitate. Amâna judecarea cauzei la data de 08.03.2011, termen acordat pentru când se vor administra probatorii, pentru când se vor emite adrese către Biroul Local de Expertiză şi către d-l expert Bercuci Ion, precum şi pentru când se va reface procedura de citare cu părţile, iar cu pârâta cu copie de pe punctul de vedere şi cu menţiunea de a preciza, sub sancţiunea aplicării unei amenzi, conform dispoziţiilor legale aflate în vigoare, dacă la data producerii evenimentului rutier acesta deţinea asigurarea obligatorie Rca sau asigurare facultativă cu privire la autoturismul proprietatea acesteia. Se va cita pârâta, reclamanta având termen în cunoştinţă. Pronunţată in şedinţa publica, astăzi 15.02.2011.

Flux dosar


Actualizare GRPD