S****** I***
ReclamantS****** A*** M****
ReclamantR**** L****
PârâtŢ**** V******
PârâtŢ**** A******
PârâtAdmite cererea.
Acordă termen pentru comunicarea raportului de expertiză cu toate părţile, respectiv studierea acestuia.
Acordă termen pentru a se emite adresă expertului tehnic în vederea comunicării raportului de expertiză.
Acordă termen pentru a se reveni cu adresă la expertul tehnic Şandru Gheorghe să efectueze şi să comunice raportul de expertiză tehnică.
Acordă termen pentru a se emite adresă la expertul tehnic Şandru Gheorghe să efectueze raportul de expertiză tehnică, respectiv la Tribunalul Harghita privind numirea expertului.
Acordă termen pentru ca reclamanţii să completeze taxa judiciară de timbru cu suma de 600 lei şi 1,5 lei timbru judiciar, respectiv pentru citarea pârâtului R**** L**** prin publicitate, într-un ziar de răspândire naţională.