S*** S*** M** S*
Contestator recurentM********* E******** Ş* F********** A******** D******* S******* A************ F********* P****** P***** C************* M******* A J******** S******
Intimat intimatRespinge cererea de suspendare a executării silite ca rămasă fără obiect. Respinge contestaţia la executare ca nefondată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 30 iulie 2010.
Din lipsă de timp pentru deliberare amână pronunţarea la data de 30 iulie 2010.Pronunţată în şedinţa publică.
Se va cita în calitate de intimat Ministerul Economiei şi Finanţelor - Agenţia Naţională de Administrare Fiscală – Direcţia Generală a Finanţelor Publice Suceava - Administraţia Finanţelor Publice pentru Contribuabilii Mijlocii a judeţului Suceava. Se vor comunica intimatului precizările la contestaţia la executare formulate de contestatoare în data de 25 iunie 2010, sens în care se va detaşa fila 94 dosar nr. 2876/314/2010 al Judecătoriei Suceava, reprezentând duplicatul acestor precizări. Fixează cauţiunea în cuantum de 13846 lei în vederea soluţionării capătului de cerere privind suspendarea executării silite, capăt de cerere formulat în dosarul nr. 2876/314/2010 al Judecătoriei Suceava şi-i pune în vedere contestatoarei, prin reprezentant, să facă dovada achitării cauţiunii până la termenul următor de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 27 iulie 2010, pentru când se va cita intimatul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 29 iunie 2010.
Respinge cererea de suspendare a executării silite ca nefondată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Amână judecarea cauzei la data de 29 iunie 2010, pentru când se va cita intimata. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 25 mai 2010.
Rectifică citativul în sensul că intimat va figura Ministerul Finanţelor Publice-Agenţia Naţională de Administrare Fiscală-Direcţia Generală a Finanţelor Publice Suceava. Se va emite adresă intimatei pentru a depune la dosar copii conform cu originalul după actele din dosarul de executare nr.3177717/33/35/1/2010/257. Pentru soluţionarea capătului de cerere privind suspendarea executării silite, fixează o cauţiune în cuantum de 13845,1 lei şi pune în vedere contestatoarei prin reprezentantul ei, să facă dovada achitării acesteia până la termenul viitor. Amână judecarea cauzei la data de 25 mai 2010, pentru când se va cita intimata. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 27 aprilie 2010.