Dosar 1830/201/2010 din 29.06.2010

partaj judiciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1830/201/2010
Data dosar:
29.06.2010
Instanta:
Judecătoria Calafat
Departament:
JUDECATORIA CALAFAT
Obiect:
partaj judiciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.12.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Soluţionare

    Admite cererea. Confirmă raportul de expertiză tehnică intocmit de expert Cojocaru Ştefana in specialitatea construcţii in varianta cu 5 moştenitori si atribuie loturile conform opiniei expertului după cum urmează: Lotul nr 1 se atribuie reclamantului P****** I** si este alcătuit din următoarele bunuri: - Imobilul compus din casă din chirpici cu trei camere, antreu, pivninţă si fântână. -Total valoare bunuri atribuite- 8226 lei. - Valoare cotă ce i se cuvine- 5141 lei. - Plăteste sultă lotului nr 2 suma de 771 lei. -Plăteste sultă lotului nr 3 suma de 771 lei. - Plăteste sultă lotului nr 4 suma de 771 lei. -Plăteste sultă lotului nr 5 suma de 771 lei. Lotul nr 2 se atribuie pârâtei T**** E****** si este alcătuit din suma de 771 lei pe care o primeste ca sultă de la lotul nr 1. -valoare cotă ce i se cuvine- 771 lei. Lotul nr 3 se atribuie pârâtului P****** I* I** si este alcătuit din suma de 771 lei pe care o primeste ca sultă de la nr 1. - valoare cotă ce i se cuvine 771 lei. Lotul nr 5 se atribuie pârâtului P****** Ş***** si este alcătuit din suma de 771 lei pe care o primeste ca sultă de la lotul nr 1. -valoare cotă ce i se cuvine - 771 lei. Constată că suprafaţa de teren pe care este construit imobilul, cuprinsă in TDP nr 1554-1953 este bun propriu al reclamantului P****** I** ca si celelalte suprafete de teren cuprinse in acest titlu. Obligă pârâtii la 1300 lei cheltuieli de judecată către reclamant. Cu recurs. Pronunţată in şedinţa publică.

  • Sedinta din data de 24.11.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Încheiere

    I.A.P. ( supliment ) Constată că P****** Ş***** este moştenitor al autoarei Purcaru Elisabeta în calitate de descedent gradul 1 . Cotele moştenitorilor autoarei Purcaru Elisabeta sunt următoarele: P****** I** în calitate de soţ supravieţuitor cu cota de 4/6 , T**** E****** , Purcaru I.Ion , S***** A***** şi P****** Ş***** , în calitate de descedenţi gradul I cu cota de 3/16 fiecare . Stabileşte termen fond 15.12.2010 . A se repeta adresa către exoerta Cojocaru Ştefana . Cu recurs o dată cu fondul . Pronunţată în şedinţă publică .

  • Sedinta din data de 03.11.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Amânat

    Amină cauza la data de 24.11.2010 pentru a se face adresă către experta Cojocaru Ştefana, pt. a se efectua raportul de expertiză .

  • Sedinta din data de 13.10.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Încheiere

    I.A.P. Admite cererea în principiu . Constată deschisă succesiunea autoarei Purcaru Elisabeta , decedată la data de 21.10.2006. Constată că autoarea Purcaru Elisabeta a construit impreună cu soţul său P****** I** un imobil compus din casă de locuit din chirpici cu trei camere , antreu , pivniţă şi fîntînă , situat in com. Unirea , jud. Dolj .Cotele ce se cuvin celor doi soţi sunt de 1/2 fiecare . Constată că suprafata de teren pe care este construit imobilul , cuprinsă în TDP nr.1554-1953 este bun propriu al reclamantului P****** I** ca şi celelalte suprafete de teren cuprinse în acest titlu . Constată că masa succesorală rămasă de pe urma autoarei Purcaru Elisabetza se compune din cota de 1/2 din imobilul compus din casă de chirpici cu trei camere , antreu , pivniţă şi fîntînă , situat în com. Unirea , jud. Dolj . Constată că moştenitori acceptanţi pe P****** I** , în calitate de soţ supravietuitor cu cota de 1/4 , T**** E****** , Purcaru I.Ion şi S***** A***** , în calitate de descedenţi gradul I cu cota de 1/4 fiecare . Dispune ieşirea din indiviziune în cotele mai sus menţionate . Numeşte expert construcţii pentru evaluare şi alcătuirea loturilor . Stabileşte onorariu de expert 500 lei care va fi plătit în mod egal de toate părţile din dosar . Stabileşte termen fond 03.11.2010 Pronunţată în şedinţă publică .

  • Sedinta din data de 22.09.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Amânat

    Termen pentru ca pârâtii să depună la dosar acte de stare civilă.

  • Sedinta din data de 14.07.2010 la ora 08:30

    Complet: C3
  • Amânat

    Amină cauza la data de 22.09.2010 pentru cind se vor cita martorii încuvinţaţi_ Şerban Ispas şi Niţă Ştefan .

Flux dosar


Actualizare GRPD