A**** F****** S****
Inculpat RecurentP****** M****** S*****
Parte vătămată IntimatS******* C***** J******* D* U****** O*****
Parte vătămată IntimatA**** F****** S****
Inculpat RecurentP****** M****** S*****
Parte vătămată IntimatCondamnă inculpatul la 8 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere.
Având nevoie de timp pentru a delibera.
Admite cererea de suplimentare a probaţiunii cu martorii Bit Florina Alina şi Mateescu Ovidiu Călin formulată de reprezentanta Ministerului Public precum şi audierea părţii vătămate şi amână judecarea cauzei la data de 13.12.2011, sala 1, ora 8,30, pentru când se vor cita martorii, partea vătămată şi se vor emite mandate pentru acestea. Menţine dispoziţiile din încheierea anterioară cu privire la martorii Mitrea Niculae, Andor Zoltan, Andor Attila, Iftimie Anamaria. Se revine cu adresă către IPJ Bihor să comunice raportul de expertiză tehnico-ştiinţifică privind comportamentul simulat al inculpatului.
Admite cererea formulată de inculpat prin apărător ales cu privire la întrebările care să fie avute în vedere la efectuarea testului poligraf şi dispune efectuarea unei expertize tehnice pentru verificarea comportamentului simulat al inculpatului, respectiv stabilirea adevărului cu privire la următoarele întrebări: - dacă în data de 15.02.2006 în jurul orelor 20.00 s-a întâlnit cu partea vătămată P****** M****** S***** în faţa blocului unde îşi are domiciliul; - dacă a lovită partea vătămată în aceea împrejurare; - dacă a fost îmbrâncită partea vătămată în aceea împrejurare; Amână judecarea cauzei la data de 22.11.2011, sala 1, ora 8,30, pentru când pune în vedere inculpatului să se prezinte la data de 17.11.2011, orele 08,30 la IPJ Bihor în vederea efectuării testului poligraf. Citarea martorilor şi emiterea mandatelor de aducere pentru aceştia. De asemenea se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă.
În vederea audierii martorilor.
faţă de lipsa martorilor
În vederea citării inculpatului şi a părţii vătămate prin afişare la Consiliul Local Oradea şi martorii cu mandate de aducere,
Faţă de lipsa de procedurăcu partea vătămată.
In vederea citarii martorilor cu mandate de aducere si pentru a se emite adresa catre DEIP Bihor pentru adresa martorei I.A.M.
În vederea citării martorilor cu mandate de aducere.
În vederea administrării probelor testimoniale.
Având în vedere cererea de amânare formulată de inculpat în vederea angajării unui avocat.