C********* O**** S**** A************ A* S********** S*****
PetentA********** N******** S******* V********* Ş* P***** S******** A********** - D********* B****
IntimatC********* O**** S****
PetentAdmite în parte plângerea. Anulează procesul – verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor nr. 00466 încheiat la data de 12.11.2010. Respinge plângerea formulată împotriva procesului – verbal de constatare nr. 1833/12.11.2010, ca neîntemeiată. Definitivă. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 08.09.2011.
Din lipsă de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 08.09.2011. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 07 Septembrie 2011.
Respinge excepţia neceompetenţei materiale a Judecătoriei Bacău invocată din oficiu şi în consecinţă respinge disjungerea cauzei, pusă în discuţia părţilor din oficiu. Stabileşte termen de judecată la data de 7.09.2011 C15 ora 9. Se vor cita părţilwe, intimata cu menţiunea de a preciza cum au stabilit că petentul este subiectul activ al contravenţiei. Cu recurs odată cu fondul.
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 24.06.2011.
Având în vedere faptul că după termenul de judecată din data de 27.04.2011, când instanţa a pus în vedere petentului să se prezinte în instanţă să semneze plângerea contravenţională, se constată o semnătură executată la rubrica „administrator”, instanţa apreciază că se impune citarea petentului cu menţiunea de a se prezenta personal în faţa instanţei, sub sancţiunea suspendării cauzei, în vederea clarificării acestei chestiuni, semnătura de pe plângere nefiind identică cu semnătura de pe completarea la plângere, respectiv de pe cererea de studiere a dosarului aflată la fila 35 şi amână judecarea cauzei la data de 22.06.2011 ora 9 C 15.
Amână judecarea cauzei la data de 25.05.2011 ora 9 C 15 N Bis 2 pentru ca se comunica intimatei precizările depuse petentă.