S********** A***********
ReclamantS********* A******** R*************
PârâtZ********** I***
IntervenientAdmite, în parte, acţiunea.
Hotarare 6887/2011 din 27.10.2011Se va emite adresă la Serviciul Public Comunitar Judeţean de Evidenţă a persoanei Botoşani pentru a ne comunica adresa numitului Z********** I***, întrucât citaţia care a fost emisă la adresa din Botoşani, str.Călugăreni nr. 25, s-a întors cu menţiunea „ Destinatar necunoscut, noul locatar nu permite afişarea”.
Se va cita şi introduce în cauză în calitate de intervenient forţat numitul Z********** I***, instanţa urmând să dispună amânarea cauzei. În temeiul art. art.153 alin.1 Cod procedură civilă modificat prin Legea nr. 202/2010, reclamanta, prin reprezentant primeşte TC, urmând a se cita celelalte părţi.
Se va emite adresă pârâtei SC „ Euroins Asigurare Reasigurare” SA Bucureşti, prin care i se va comunica concluziile scrise formulate de reclamantă, spre studiu.
Pentru respectarea principiului continuităţii completului de judecată, şi pentru pronunţarea asupra excepţiei lipsei calităţii procesuale pasive a lui Z********** I***, instanţa va dispune amânarea cauzei.
Apreciază că se impune repunerea cauzei pe rol în temeiul art.151 şi art.129 alin.12 Cod procedură civilă, termen la 22.06.2011 - Se vor cita părţile - Se vor emite adresă reclamantei prin care i se va pune în discuţie excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtului Z********** I***.
Văzând că pentru deliberare este nevoie de un timp mai îndelungat, instanţa amână pronunţarea cauzei la data de 9 iunie 2011.
Apreciază că se impune repunerea cauzei pe rol în temeiul art.151 Cod procedură civilă. - Se vor cita părţile - Se va emite adresă reclamantei pentru a comunica instanţei suma ce reiese din calculul penalităţilor.
Se va emite adresă reclamantei pentru a ne comunica ce legătură are pârâta SC „ Euroins Asigurare Reasigurare” SA Bucureşti cu SC „ Carpatica Asigurări „ SA, având în vedere că prin cererea de chemare în judecată fila 3 se solicită obligarea pârâtei SC „ Carpatica Asigurări „ SA, la plata sumei de 6622 lei penalităţi de la data scadenţei 20.09.2010 până la achitarea integrală a debitului şi cheltuieli de judecată, dacă şi-au schimbat denumirea să depună la dosar înscrisuri în acest sens.
Se va redistribui cauza la completul C7.
Apreciind asupra necesităţii formulării întâmpinării de către pârâta S.C. EUROINS ASIGURARE REASIGURARE S.A,