Dosar 19560/180/2010 din 07.12.2010

partaj judiciar succesoral


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 19560/180/2010
Data dosar:
07.12.2010
Instanta:
Judecătoria Bacău
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
partaj judiciar succesoral
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 22.10.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Perimat

    Constată perimată cererea. Cu drept de recurs în termren de 5 zile de la pronunţare.

  • Sedinta din data de 24.09.2012 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Amână cauza

    T-22.10.2012, ora 13,00, C5 pt. a se emite adresă către Primăria Faraoani

  • Sedinta din data de 20.06.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • 155/1 c.pr.civ

    În baza art. 155 ind. 1 Cod procedură civilă dispune suspendarea judecării cererii până când reclamantul va depune domiciliul tuturor pârâţilor indicaţi în cerere, actul sub semnătură privată în baza căruia solicită perfectarea vânzării-cumpărării, copii de pe actele de stare civilă pentru toate părţile, iar pentru pârâtele căsătorite copii ale certificatelor de naştere şi de căsătorie, copia certificatului de deces privind pe Bulai Aniţa, copia certificatului de deces privind pe Bulai Petre sub sancţiunea suspendării cauzei. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării.

  • Sedinta din data de 19.05.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Amână cauza

    ADMITE CEREREA.

  • Sedinta din data de 16.05.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Amână cauza

    T-20.06.2011, orele13,00, C5, pt. când se citează părţile care nu au TC. Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să precizeze domiciliul tuturor pârâţilor indicaţi în cerere, să depună la dosar copia T.P. nr. 171951/20.01.1997, indicat în cererea de chemare în judecată, actul sub semnătură privată în baza căruia solicită perfectarea vânzării-cumpărării, arborele genealogic, copii de pe actele de stare civilă pentru toate părţile, iar pentru pârâtele căsătorite copii ale certificatelor de naştere şi de căsătorie, copia certificatului de deces privind pe Bulai Aniţa, copia certificatului de deces privind pe Bulai Petre sub sancţiunea suspendării cauzei.

  • Sedinta din data de 10.05.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Amână cauza

    T-19.05.2011 pt. ca petentul să depună, conform art. 14 din O.U.G. 51/2008, cererea pentru acordarea ajutorului public judiciar formulată în scris şi semnată personal, precum şi o declaraţie pe propria răspundere în sensul de a preciza dacă în cursul ultimelor 12 luni a mai beneficiat de ajutor public judiciar, în ce formă, pentru ce cauză, precum şi cuantumul acestui ajutor; -să depună o declaraţie pe proprie răspundere în care să precizaţi cu ce persoane gospodăriţi împreună şi să depuneţi înscrisuri privind veniturile realizate de către acestea; -să depună adeverinţe de venit/cupoane de pensie pentru ultimele două luni anterioare formulării cererii de ajutor public judiciar atât pentru dvs, cât şi pentru persoanele cu care locuiţi şi gospodăriţi, iar în cazul în care susţineţi că nu realizaţi venituri să depuneţi adeverinţă eliberată de Agenţia Naţională de Administrare Fiscală D.G.F.P. Bacău din care să rezulte dacă dvs. sau persoanele cu care locuiţi şi gospodăriţi realizează venituri sau nu.

  • Sedinta din data de 11.04.2011 la ora 13:00

    Complet: Completul de judecată nr. 5
  • Amână cauza

    T-16.05.2011

Flux dosar


Actualizare GRPD