Dosar 1990/214/2010 din 24.09.2010

contestaţie la executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1990/214/2010
Data dosar:
24.09.2010
Instanta:
Judecătoria Costești
Departament:
Judecatorie
Obiect:
contestaţie la executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 03.05.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Admite cererea

    Admite contestaţia la executare. Stabileşte valoarea bunurilor imobile clădiri (magazin mixt şi anexe), situate pe raza com.Negraşi, sat Bârlogu, jud.Argeş, proprietatea contestatoarei, supuse executării silite în dosarul de executare nr.85/2010 BEJ Petroaica Florin Adrian, potrivit evaluării făcute de expert Creţu Cristian în raportul de expertiză aflat la dosarul cauzei (f.80-85), parte integrantă din prezenta hotărâre. Obligă intimaţii la plata către contestatoare a sumei de 800 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi 3.05.2011.

    Hotarare 470/2011 din 03.05.2011
  • Sedinta din data de 26.04.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea formulată în scris de apărătorul intimaţilor, privind acordarea unui termen de judecată pentru imposibilitate de prezentare la instanţă. Pentru imposibilitate de prezentare la instanţă a apărătorului intimaţilor, Amână judecarea cauzei la 03 mai 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 aprilie 2011.

  • Sedinta din data de 05.04.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Amână cauza

    În temeiul disp. art. 209 C.p.c. încuviinţează cererea formulată în scris de către intimaţi, privind acordarea unui termen de judecată pentru a lua cunoştinţă de conţinutul completării raportului de expertiză. Se revine cu adresă către dl expert Creţu Cristian să înainteze să înainteze la dosar completarea raportului de expertiză în original.Pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Amână judecarea cauzei la 26 aprilie 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 aprilie 2011.

  • Sedinta din data de 15.03.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul contestatoarei precum şi cererea formulată în scris de către intimaţi, privind amânarea cauzei pentru lipsa completării la raportul de expertiză. Se revine cu adresă către dl expert Creţu Ion Cristian să întocmească lucrarea şi să depună a dosar completarea la raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la 05 aprilie 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Martie 2011.

  • Sedinta din data de 08.02.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Amână cauza
  • Sedinta din data de 25.01.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Amână cauza

    În temeiul art. 209 C.pr.c încuviinţează cererile formulate de reprezentantul contestatoarei şi intimata S***** C*******, privind acordarea unui termen de judecată pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Amână judecarea cauzei la 08 februarie 20110. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Ianuarie 2011.

  • Sedinta din data de 23.11.2010 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Încheiere

    Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul contestatoarei privind amânarea cauzei pentru lipsa raportului de expertiză. Se revine cu adresă către dl expert Creţu Ion Cristian să întocmească lucrarea şi să depună a dosar raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la 25 ianuarie 2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Noiembrie 2010.

  • Sedinta din data de 26.10.2010 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Încheiere

    În temeiul art 167 Cpr civ va încuviinţa pentru contestatoare proba cu înscrisuri şi proba cu expertiză, cu obiectivul : evaluarea bunului imobil format din magazin în suprafaţă de 120 mp, bufet în suprafaţă de 86 mp, depozit în suprafaţă de 100 mp, şopron în suprafaţă de 82 mp, closet în suprafaţă de 4 mp, situate în comuna Negraşi, sat Bîrlogu, judeţul Argeş, apreciindu-le utile , pertinente şi concludente în soluţionarea cauzei, urmând a respinge proba testimonială. În temeiul art 202 Cpr civ, prin tragere la sorţi, se va desemna expert în cauză, respectiv d-l Creţu Ion Cristian, stabilindu-se onorariu provizoriu în sarcina contestatoarei în cuantum de 800 RON. Va pune în vedere contestatoarei prin reprezentantul său, să depună la dosar în termen de 5 zile de la încuviinţare dovada achitării onorariului provizoriu de expert, sub sancţiunea decăderii din probă. Se va emite adresă către expert pentru efectuarea lucrării şi depunerii raportului de expertiză cu respectarea dis part 208-209 Cpr civ şi către Biroul Local de Expertize Argeş pentru înştiinţare desemnare expert, după achitarea onorariului provizoriu. Din oficiu, în baza rolului activ va emite adresă către executorul judecătoresc Petroaica Florin Adrian pentru a înainta actele întocmite în dosarul de executare nr 104/2010, în copie. Va încuviinţa pentru ambele părţi experţi consilieri, astfel cum au fost numiţi.

  • Sedinta din data de 19.10.2010 la ora 12:00

    Complet: C2-1 - civil
  • Încheiere

    Pârâta Bîrlogeanu Viorica se numeşte corect Pană Viorica ( fostă Bîrlogeanu). Pune în vedere reprezentantului contestatoarei să achite cauţiunea în cuantum de 4000 lei în vederea discutării executării silite. Pentru achitarea cauţiunii şi pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării. Amână judecarea cauzei la 26 octombrie 2010, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Octombrie 2010.

Flux dosar


Actualizare GRPD