Dosar 19946/280/2010 din 13.10.2010

contestaţie la executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 19946/280/2010
Data dosar:
13.10.2010
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
contestaţie la executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 22.03.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-2
  • Respinge cererea

    Admite excepţia tardivităţii. Respinge cererea de suspendare a executării silite. Respinge contestaţia la executare. Obligă contestatorii să plătească intimatei Asociaţia de proprietari 203 Nicolae Bălcescu suma de 3500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22.03.2011.

  • Sedinta din data de 22.02.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-2
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 22.03.2011. Pune în vedere contestatorilor, prin apărător, să achite cauţiunea în cuantum de 1000 lei, în condiţiile prev. de art. 723 ind.1 Cod proc civilă, în vederea soluţionării cererii privind suspendarea executării silite, urmând a se pronunţa asupra cererii de ajutor public judiciar la termenul următor. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Februarie 2011.

  • Sedinta din data de 25.01.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-2
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 22.02.2011. Prorogă pronunţarea asupra excepţiei netimbrării, invocată de intimata Asociaţia de Proprietari 203 Nicolae Bălcescu la termenul următor, după ce contestatorii vor face dovada veniturilor realizate pe ultimele două luni anterioare promovării prezentei cereri. Pune în vedere contestatoarei M***** E**** să facă dovada că nu figurează înregistrată în evidenţele ITM Argeş cu contract individual de muncă. Prorogă pronunţarea asupra excepţiei tardivităţii la termenul următor. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Ianuarie 2011.

  • Sedinta din data de 18.01.2011 la ora 12:00

    Complet: C2-2
  • Încheiere

    Eroare Termen 25.01.2011

  • Sedinta din data de 21.12.2010 la ora 12:00

    Complet: C6-Marti-Camera Consiliu
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 25.01.2011. În temeiul disp.art. 85 şi 107 C.proc.civ., reia procedura de citare cu contestatorii, cu menţiunea de a face dovada veniturilor realizate în ultimele două luni anterioare promovării cererii şi de a depune la dosar declaraţii pe propria răspundere dacă au mai beneficiat de ajutor public judiciar în ultimele două luni anterioare promovării prezentei cauze, în caz afirmativ să precizeze în ce formă, în ce cuantum şi în ce cauză şi dovada veniturilor realizate în ultimele două luni anterioare formulării cererii. Pune în vedere contestatorilor să precizeze în scris motivele de fapt şi de drept ale cererii şi să facă demersuri pentru a depune la dosar în copie dosarul de executare nr. 1913/2009. Se citează intimatul Loţan Silviu Marian. Se revine cu adresa de la f.13 din dosar către BEJ Fieraru Eugen, cu menţiunea de a depune la dosar în copie certificată dosarul de executare nr. 1913/2009. Se revine cu adresa de la f. 14 din dosar, către AFP Piteşti, cu menţiunea de a comunica dacă contestatorii M***** F****** şi M***** E**** realizează venituri din activităţi independente sau din cedarea folosinţei unor bunuri. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Decembrie 2010.

  • Sedinta din data de 30.11.2010 la ora 12:00

    Complet: C6-Marti-Camera Consiliu
  • Încheiere

    Admite cererea formulată de intimata A******** D* P********** 2** N****** B******* şi preschimbă termenul de judecată acordat la data de 18.01.2010 la data de 30.11.2010, constatând că pentru discutarea cererii de preschimbare a termenului de judecată nu era necesară citarea părţilor. Se emite adresă către BEJ Fieraru Eugen, cu menţiunea de a înainta în copie certificată dosarul de executare nr. 1913/2009. Se emite adresă către AFP Piteşti, cu menţiunea de a comunica dacă contestatorii M***** F****** şi M***** E**** realizează venituri din activităţi independente sau din cedarea folosinţei unor bunuri. Se emite adresă către Primăria Piteşti, pentru a preciza dacă contestatorii figurează în evidenţele instituţiei ca deţinând bunuri mobile sau imobile. Se citează contestatorii cu menţiunea de a face dovada veniturilor realizate în ultimele două luni anterioare promovării cererii şi de a depune la dosar declaraţii pe propria răspundere dacă au mai beneficiat de ajutor public judiciar în ultimele două luni anterioare promovării prezentei cauze, în caz afirmativ să precizeze în ce formă, în ce cuantum şi în ce cauză şi dovada veniturilor realizate în ultimele două luni anterioare formulării cererii. Pune în vedere contestatorilor să precizeze în scris motivele de fapt şi de drept ale cererii. Amână judecarea cauzei la data de 21.12.2010. Se reia procedura de citare cu intimaţii. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Noiembrie 2010.

Flux dosar


Actualizare GRPD