I**** V*****
ReclamantF******* C********* C*******
ReclamantM***** I****
PârâtI** T*******
PârâtS*** C*********
PârâtAdmite în parte acţiunea. Prezenta hotărâre ţine loc de act autentic de vânzare cumpărare între reclamanţi în indiviziune (1/3 I**** V*****, 2/3 F******* C********* C*******) şi pârâţii M***** I****, S*** C*********, Radu Constanţa, Savu Ştefan pentru cota de 1/5 din teren ce o deţin fiecare şi cota de 1/5 ce o deţine Savu Ion şi 1/5 I** T*******. Respinge acţiunea formulată împotriva pârâţilor Savu Ioana şi Savu Valentin Liviu.
Amână cauza pentru lipsa de apărare.
Pentru a se comunica pârâţilor cererea modificatoare a acţiunii depusă la acest termen de reclamanţi şi a se cita pârâţii nou introduşi cu copie acţiunea principală şi cerere modificatoare,urmând a se cita toţi pârâţii cu menţiunea prezentării la interogatoriu.
Amână judecarea cauzei la data de 21 aprilie 2011. Pune în vedere reclamanţilor prin avocat să precizeze obiectul acţiunii cu privire la cota parte indiviză din terenul obiect al litigiului. Se va reveni cu citarea pârâţilor lipsă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 06.04.2011.
Amână judecarea cauzei la data de 06.04.2011. Se va comunica pârâţilor cererea precizatoare depusă de reclamanţi prin avocat, urmând a fi citaţi cu această menţiune. Pune în vedere reclamanţilor prin avocat să depună la dosar certificat fiscal şi adeverinţă de rol privind imobilul în litigiu. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 02.03.2011.