C**** G*******
Recurent RECLAMANTConstată perimat recursul declarat de revizuienţii C**** G*******, Codoş Adrian Ioan şi Codoş Valentin împotriva deciziei civile nr. 8/14 ianuarie 2010 împotriva deciziei civile nr. 8/14 ianuarie 2010 pronunţate de Tribunalul Arad în dosar nr. 2129/55/2009. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 23.06.2016.
Hotarare 280/2016 din 23.06.2016suspemdat 244 pct. 1
Incheiere suspendare din 10.11.2011suspendat conf art. 244 pct. 1 Cpc
In deliberare, Apreciază necesară îndeplinirea procedurii de citare cu revizuienţii Codoş Adrian Ioan şi Codoş Valentin. Totodată şi pentru soluţionarea cererii de acordarea a asistentei judiciare gratuite, sub forma desemnării unui avocat din oficiu, în şedinţa camerei de consiliu, va amâna cauza.
In deliberare, Pentru soluţionarea cererii de de acordarea a asistentei judiciare gratuite, sub forma desemnarii unui avocat din oficiu, instanta pune in vedere revizientului Codos Gheorghe ca pana la urmatorul termen de judecata sa depuna la dosar urmatoarele acte necesare, conform OUG 51/21.04.2008, privind ajutorul public judiciar in materie civila. -copie de pe Cartea de Identitate – inclusiv codul numeric personal -domiciliul actual si starea materiala a solicitantului si a familiei sale -inscrisuri doveditoare ale veniturilor sale si ale familiei sale -dovezi cu privire la obligatiile de intretinere sau de plata Totodata revizuentul va depune la dosar o declaratie scrisă, pe propria raspundere din care sa rezulta daca in ultimele 12 luni a mai beneficiat de ajutor public judiciar , in ce forma, pentru ce cauza, precum si cuantumul acestor ajutor public judiciar acordat. Se va repeta procedura de citare cu partile lipsa si anume cu revizuienţii recurenţi Codoş Adrian Ioan şi Codoş Valentin,precum şi cu pârâţii intimaţi Eiser Michael, Orban Julia Agnes şi Bank Maria Anna. .
Pentru soluţionarea cererii de recuzare va amâna prezenta cauză şi va înainta dosarul Preşedintelui Secţiei Civile pentru ca acesta să desemneze completul de judecată care urmează să soluţioneze cererea de recuzare.
În deliberare, Pentru respectarea şi garantarea dreptului la apărare, cauza fiind la primul termen de judecată, apreciază întemeiată cererea de amânare formulată şi în temeiul dispoziţiilor art.156 Cod procedură civilă, o va admite. Se va repeta procedura de citare cu părţile lipsă şi anume cu reclamanţii recurenţi Codoş Adrian Ioan şi Codoş Valentin, cu pârâţii intimaţi Eiser Michael, Orban Julia Agnes şi Bank Maria Anna.