B**** N******
PetentM***** A***** - l* P******* J*****
IntimatM***** A*****
IntimatÎn baza art. 2781 alin. 8 lit.a Cod procedură penală, respinge plângerea formulată de petentul B**** N****** împotriva rezoluţiei nr. 3529/P/2008 din 12.02.2009 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Cornetu, confirmată prin rezoluţia nr. 187/II-2/2010 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Judecătoria Cornetu, ca nefondată. Menţine soluţia dispusă de procuror prin rezoluţia atacată. În baza art. 192 alin. 2 Cod procedură penală obligă petentul la plata sumei de 1100 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Definitivă. Pronunţată în sedinţă publică, astăzi 16.09.2011.
Hotarare 323/2011 din 16.09.2011Instanta pune în vedere ca până la termenul următor să fie depuse în fotocopie înscrisurile menţionate împreună cu o copie a DVD-urilor.
Pentru a se depune înscrisuri la dosar de către petent.
Admite cererea apărătorului intimatului pentru imposibilitate de prezentare din motive medicale.
Lipsă de procedură. Emiterea unei adrese către Parchetul de pe lângă Judecătoria Cornetu.
Respinge cererea de recuzare, ca neîntemeiată. Irevocabilă. Termen 11.03.2011, cu citare părţi.
Înaintează cauza către completul C1 - Camera de Consiliu în vedere soluţionării cererii de recuzare.
Emiterea unei adrese către TRIBUNALUL BUCUREŞTI
Deliberand faţă de lipsa de procedură de la acest termen, conform art.291 cpp, urmează a amâna cauza şi a acorda termen, motiv pentru care
Deliberând în raport de răspunsul Parchetului de pe lângă Judecătoria Cornetu, va dispune revenirea cu adresă, cu solicitarea de a se comunica în mod concret la ce dosar al instanţei a fost ataşat dosarul de urmărire penală nr. 3529/P/2008, înaintat prin adresa nr. 187/II – 2/2010 din data de 10.03.2010, împreună cu plângerea împotriva soluţiei nr. 187/II . 2/2010, motiv pentru care va amâna cauza şi va acorda un nou termen de judecată.
Deliberând, în vederea justei soluţionări a cauzei, va dispune emiterea unei adrese la Parchetul de pe lângă Judecătoria Cornetu pentru a se comunica dosarul nr. 3529/P/2008, precum şi dosarul în care s-a pronunţat soluţia prim – procurorului la plângerea formulată împotriva procurorului de caz, urmând a amâna cauza şi a acorda un nou termen de judecată