N******** I** C********
PetentI************ J******* D* P****** A************** R**************
IntimatAdmite plângerile conexate. Anulează procesul verbal de contravenţie seria CC nr. 5819734 din 06.05.2010, încheiat de IPJ- Argeş- Serviciul Rutier. Exonerează petentul de plata amenzii de 540 lei şi de celelalte măsuri complementare. Dispune restituirea permisului de conducere. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 23.11.2010.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de apărătorul petentului, prin care solicită amânarea cauzei, având în vedere că la acest termen de judecată se află în imposibilitate de prezentare din motive medicale . Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 23.11.2010, pentru când se citează intimatul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Octombrie 2010.
Acordă termen la cererea apărătorului petiţionarului pentru a lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar de intimatul Inspectoratul Judeţean de Poliţie Argeş. Amână judecarea cauzei la cererea apărătorului petiţionarului la data de 19 octombrie 2010, pentru când petiţionarul cunoaşte termenul şi se citează la adresa indicată intimatul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07 septembrie 2010.
Se emite adresă către I.P.J. Argeş – Serviciul Rutier B.D.N.E. pentru a înainta la dosar o copie a fotografiei radar asupra autoturismului condus de către petent – cu ocazia întocmirii procesului verbal seria CC nr. 5819734, a comunica seria şi tipul aparatului radar, certificatul de omologare, buletinul de verificare metrologică a acestuia, autorizaţia de funcţionare, precum şi ordinul de serviciu al persoanei ce a utilizat aparatul radar în cauză. Se citează intimatul. Fixează termen de judecată la data de 07 septembrie 2010. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 08 iunie 2010.