B***** P****
ContestatorC*** D* A******** D* S******* A****
IntimatA************ F********* P****** A*****
IntimatA****** N******** D* A*********** F******
IntimatAdmite în parte contestaţia la executare faţă de intimatele Casa de asigurări de Sănătate Argeş şi Administraţia Finanţelor Publice Piteşti. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei ANAF. Respinge contestaţia la executare faţă de intimata ANAF. Anulează actele de executare întocmite de intimata CAS Argeş în baza titlului executoriu nr. 24/10.11.2010 şi a somaţiei nr. 25/10.11.2010. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la data de 10.12.2012.
Hotarare 10689/2012 din 10.12.2012Amână pronunţarea cauzei la data de 10.12.2012. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 03.12.2012.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Se comunica contestatorului exemplar al întâmpinării formulata de intimata A.N.A.F-D.G.F.P.Argeş. Proroga discutarea excepţiei lipsei calităţii procesuale pasive invocata de intimata A.N.A.F-D.G.F.P.Argeş prin întâmpinarea depusa la dosarul cauzei. Amână judecarea cauzei la 03.12.2012. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Octombrie 2012
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Introducerea in cauza si citarea in calitate de intimata Agenţia Naţională de Administrare Fiscala şi A************ F********* P****** A***** Emite adresa catre C*** D* A******** D* S******* A**** pentru a comunica instanţei daca la baza titlului executoriu nr.24/10.11.2010 ce priveşte pe contestator a stat vreo decizie iar in caz afirmativ sa comunice instanţei, in copie, respectiva decizie. Amână judecarea cauzei la 29.10.2012. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Septembrie 2012
Menţine măsura suspendării cauzei, in baza disp. art.155 ind. 1C.pr.civ. pana la îndeplinirea de către contestator a obligaţiilor impuse prin încheierea din data de 04.04.2011. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, de la 28.11.2011.
În baza art.155 ind. 1 C.pr.civ, suspenda soluţionarea cauzei pana la îndeplinirea de către contestator a obligaţiilor impuse prin încheierea din data de 04.04.2011. Cu recurs Pronunţată în sedinta publica de la 02.05.2011.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Se comunică contestatorului un exemplar al înscrisurilor depuse la dosarul cauzei cu borderou de către intimată. Pune in vedere contestatorului să precizeze acţiunea cu privire la capătul doi din cerere in ce priveşte anularea deciziei nr.24/10.11.2010 prin care s-a instituit in sarcina sa obligaţia la plata sumei 16.146 lei, sub sancţiunea disp.art.155 ind. 1 C.pr.civ. Amână judecarea cauzei la 02.05.2011. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Aprilie 2011
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Se citează contestatorul cu un exemplar al întâmpinării si cu menţiunea de a achita taxa judiciara de timbru în cuantum de 194 lei si timbru judiciar de 0,5 lei , aferenta obiectului cererii, sub sancţiunea anularii cererii ca netimbrată. Emite adresă intimatei pentru a se înainta , în copii certificate cu originalul, dosarul de executare silită si toate actele care au stat la baza emiterii titlului executoriu nr.24/10.11.2010. Amână judecarea cauzei la04.04.2011. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Februarie 2011