C********* R*** M**** B*****
PetentI************ D* P****** A* J******** C******
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petentul CONSTANTIN RADU-MARIO-BOGDAN împotriva procesului-verbal seria CC nr. 1254213 emis în data de 05.06.2010 de către intimatul INSPECTORATUL POLIŢIEI JUDEŢENE COVASNA – POLIŢIA ORAŞULUI ÎNTORSURA BUZĂULUI. Modifică procesul-verbal de constatare a contravenţiei seria CC nr. 1254213 încheiat în data de 05.06.2010 de către intimat, în privinţa contravenţiei prevăzută de art. 120 alin. 1 lit. e din H.G. nr. 1391/2006, în sensul că înlocuieşte amenda de 240 lei (4 puncte-amendă) cu avertismentul. Atrage atenţia petentului ca, pe viitor, să nu mai comită alte fapte antisociale. Menţine efectele procesului-verbal în privinţa contravenţiei prevăzută de art. 121 alin. 1 din H.G. nr. 1391/2006. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 17.03.2011.
Amână cauza pentru 17 martie 2011, dată pentru care părţile păstrează termen în cunoştinţă.
Amână cauza pentru 10 martie 2011, dată pentru care petentul, intimatul şi martorul Mănăilescu Nicolae. Dispune citarea martorului Mănăilescu Alexandru, la adresa indicată de petent.
Amână cauza pentru 10 februarie 2011, dată pentru care petentul păstrează termen în cunoştinţă şi se repetă procedura de citare cu intimatul, cu menţiunea de a depune la dosar cd privind înregistrarea petentului în trafic la momentul constatării contravenţiei reţinute în sarcina acestuia. Dispune citarea martorilor Mănăilescu Nicolae şi Mănăilescu Alexandru, la adresa indicată de petent.
Amână cauza pentru 13 IANUARIE 2011, dată pentru care petentul păstrează termen în cunoştinţă şi se repetă procedura de citare cu intimatul, comunicându-i-se un exemplar din „memoriul” depus de petent la acest termen de judecată.. Încuviinţează proba testimonială solicitată de petent privind audierea martorilor Mănăilescu Nicolae şi Mănăilescu Alexandru, luâns act de obligaţia petentului de a-i prezenta în instanţă la termenul viitor fără a fi citaţi.
Amână cauza pentru 11 noiembrie2010, dată pentru care se repetă procedura de citare cu părţile. Pune în vedere intimatului să depună la dosar toate dovezile menţionate în cererea în probaţiune inserată în întâmpinarea depusă la dosarul cauzei la acest termen de judecată, respectiv: fotografii radar, buletin de verificare metrologică, atestat operator radar, sub sancţiunea prevăzută de art.155/1 Cod procedură civilă.
amână cauza pentru 07.11.2010.