Dosar 2625/231/2010 din 17.05.2010

cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2625/231/2010
Data dosar:
17.05.2010
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Sectia Penală
Obiect:
cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.11.2010 la ora 8:30

    Complet: C9-Vineri
  • Respins fond

    Respinge, în baza art. 455 Cpp şi art. 453 lit a Cpp cererea petentului condamnat S.T deţinut în cadrul Penitenciarului Colibaşi ca nefondată. Obligă, în baza art. 192 Cpp pe S.T la plata sumei de 50 de lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat, iar onorariul avocatului din oficiu va fi plătit din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu recurs în 10 zile. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.11.2010.

  • Sedinta din data de 08.10.2010 la ora 8:30

    Complet: C9-Vineri
  • Încheiere

    Dispune în temeiul art. 198 alin 4 lit f Cpp aplicarea unei amenzi judiciare de 1000 lei medicului primar legist şef-dr. D.M – din cadrul SML Argeş . Va emite adresă către SML Argeş pentru a se comunica datele de stare civilă ale persoanei amendate. Cu drept de scutire sau reducere în termen de 10 zile de la comunicare în ceea ce priveşte amenda judiciară aplicată. Revine cu adresă către S.M.L Argeş pentru a întocmi si a înainta raportul de expertiză medico –legală, cu precizarea că în această cauză nu a fost efectuată nici o altă expertiză medico-legală, având obligaţia să efectueze această expertiză. Emite adresă către Penitenciarul Colibaşi pentru a asigura transportul petentului la SML Argeş. Citează petentul la PNT Colibaşi, potrivit art. 291 alin 8 C. pr. pen. Amână judecarea cauzei la data de 19.11.2010 . Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 octombrie 2010 .

  • Sedinta din data de 17.08.2010 la ora 8:30

    Complet: C5-Vacanţă-Penal-Marti
  • Încheiere

    Revine cu adresă către S.M.L Argeş pentru a întocmi si a înainta raportul de expertiză medico –legală . Se întocmeşte referat de către Biroul Executări Penale din cadrul Judecătoriei Piteşti din care să rezulte dacă petentul a mai avut pe rol astfel de cereri de întrerupere executare pedeapsă. Citează petentul la PNT Colibaşi, potrivit art. 291 alin 8 C. pr. pen. Amână judecarea cauzei la data de 08.10.2010 –C9-Penal –Complet Iniţial Investit Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 august 2010 .

  • Sedinta din data de 11.06.2010 la ora 8:30

    Complet: C9-Vineri
  • Încheiere

    Încuviinţează proba solicitată de apărătorul petentului condamnat. Dispune efectuarea unei expertize medico –legală şi emiterea unei adrese către SML pentru a întocmi şi a înainta instanţei raportul de expertiză medico –legală. Emite adresă către PNT Spital Colibaşi pentru a asigura transportul petentului condamnat la SML Argeş în vederea examinării medicale a acestuia, pentru a înainta în copie mandatul în a cărui executare se află petentul condamnat şi dosarul medical al petentului precum şi pentru a ne comunica dacă la data de 25.02.2010 petentul se afla incarcerat in această unitate de detenţie . Se va întocmi referat de către Biroul Executări Penale din cadrul Judecătoriei Piteşti din care să rezulte dacă petentul a mai beneficiat de întrerupere executare pedeapsă. Se citează petentul la PNT Colibaşi, potrivit art. 291 alin 8 C. pr. pen. Se ataşează sentinţa penală pronunţată în dosarul nr. 2602/280/2010, conformă cu originalul, cu menţiunea datei şi modalităţii rămânerii definitive. Amână judecarea cauzei la data de 17.08.2010 –C5-Complet Vacanţă . Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 iunie 2010 .

Flux dosar


Actualizare GRPD