F***** F******
Recurent ReclamantC****** L***** D* F*** F****** Z*****
Intimat PârâtC****** J******** D* F*** F****** A***
Intimat PârâtRespinge în tot plângerea formulată de petentă.
T: 10.04.2012 Pentru ca pârâta Comisia locală pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor Zărand să comunice instanţei: toate dosarele de fond funciar ale petentei F***** F******, la toate legile fondului funciar; toate dosarele de fond funciar în care s-a solicitat reconstituirea dreptului de proprietate după defunctul Curta Petru, născut la data de 19.01.1892 şi decedat în 31.07.1979; o situaţie cu suprafeţele reconstituite petentei F***** F****** şi după ce autori, inclusiv procesele verbale de punere în posesie şi titlurile de proprietate sau adeverinţele eliberate acesteia; o situaţie cu reconstituirea suprafeţelor după autorul Curta Petru şi în favoarea căror persoane; dacă colile funciare 2409 Zărand, cu nr. top 3250/1485 şi 32 Zărand cu nr. top 2613; 1196; 1601; 2040.2041; 2169 au mai fost folosite în procesul de reconstituire de petentă sau terţe persoane; copie după registrul agricol privind pe defunctul Curta Petru, născut la data de 19.01.1892 şi decedat în 31.07.1979; pentru ca petenta va face dovada calităţii de moştenitor după defunctul Curta Petru, inclusiv va depune un arbore genealogic şi va face dovada proprietăţii solicitate.
Suspendat în temeiul art. 155 indice 1 Cod proc. civ.
T. 22.02.2011, pentru a se depune dosarul de fond funciar, pentru a se cunoaşte dacă s-a solicitat reconstituirea după Curta Petru şi pentru ce suprafaţă.
T: 11.01.2011, faţă de cererea de amânare formulată de reclamantă, prin reprezentant, pentru a se depune extrase de CF, actualizate.
T:23.11.2010 - pt. ca reclam. să depună extras CF.
T.02.11.2010, considerând necesar ca Primăria comunei Zărand Comisia locală de fond funciar, să comunice balanţa de fond funciar şi dacă există teren disponibil în extravilanul localităţii Zărand, astfel că se va emite adresă în acest sens, motiv pentru care,
T. 05.10.2010, consideră necesar a se repeta procedura de citare cu pârâtele, cu menţiunea de a comunica dacă îşi mai susţin poziţia formulată în raport de actele depuse de reclamantă,
T: 18.08.2010, pentru citare pârâte cu câte un ex. din note de şedinţă şi înscrisuri în vederea studierii, cu menţiunea de a comunica dacă îşi mai susţine poziţia formulată.
T.29.06.2010, pentru repetarea adresei către pârâta Comisia locală de Fond Funciar Zărand de a depune balanţa terenurilor pe anii 2006 şi 2010, precum şi dosarul administrativ care a stat la baza eliberării Hotărârii nr.1093 din data de 15.12.2006 a Comisiei Judeţene de stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor Arad,
T.18 mai 2010 pentru a se depune dosarul administrativ, balanţa de fond funciar pe 2006 şi 2010,pentru a se cunoaşte actele care au stat la baza eliberării hotărârii atacate; pentru a se depune dovada comunicării hot.atacate către petentă.