S*** "************ S***** C* S***** P********* A***
ContestatorS*** "******** S*****
IntimatB***** E*********** J*********** C****** C*******
IntimatS* G****** S** (** C****** A***** C***** R******
IntimatAdmite cererea formulată de contestatoarea S.C.”CEREALCARNI” S.A. Banloc prin avocat pentru restituirea cauţiunii şi în consecinţă: Dispune restituirea cauţiunii în cuantum de 31,877.00 consemnată la CEC Bank SA Unitatea Deta Deta cu recipisa de consemnare nr.655663/2 din 24 februarie 2010. Fără cheltuieli de judecată. Executorie. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în şedinţa publică din 6 septembrie 2010.
Admite în parte contestaţia la executare formulată de contestatoarea S.C. CEREALCARNI SRL Banloc în contradictoriu cu intimata S.C. GALYDRA SRL Chişoda sens în care: Anulează în parte formele de executare efectuate în dos. nr. 6/2010 înregistrat la B.E.J. CRĂCIUN CRISTIAN respectiv cu privire la suma de 8330 euro reprezentând onorariu avocat . Respinge cererea contestatoarei privind suspendarea executării silite. Obligă intimata să plătească societăţii contestatoare cheltuieli parţiale de judecată respectiv în sumă de 1489,78 lei din care suma de 194,3 lei reprezintă taxă timbru şi timbru judiciar iar suma de 1295,48 lei reprezintă onorariu avocat. Definitivă. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Amânat în vederea soluţionării cererii de lămurire a înţelesului dispozitivului deciziei civile nr.460/R/15.12.2009 cu termen de soluţionare la 4.05.2010.
Amânat în vederea soluţionării cererii de lămurire a înţelesului dispozitivului deciziei civile nr.460/R/15.12.2009 cu termen de soluţionare la 4.05.2010.
Amânat în vederea comunicării întâmpinării către intimatul BEJ Crăciun Cristian.
Amânat în vederea pregătirii apărării de către intimata SC Galydra SRL, pentru studierea actelor depuse la dosar şi pentru a se solicita BEJ Crăciun Cristian să depună copia dosarului execuţional nr.229/2009.