R*** V***** A********
InculpatR*** F*****
MartorI***** G***** R*****
MartorÎn baza art. 87 alin.1 din O.U.G. nr. 195/2002 rep., cu aplicarea art..74 lit.a, art.76 lit.d Cod penal; Condamnă pe inculpatul R*** V***** A********, fara antecedente penale, la 6(sase)luni închisoare, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drum public a unui autovehicul, având o îmbibaţie alcoolică de peste 0,8 g/l alcool pur în sânge. În baza art. 71 alin. 1 şi 2 Cod penal, Interzice inculpatului drepturile civile prevăzute de art. 64 alin. 1 lit. a teza a II-a, lit.b, Cod penal, pe perioada de la rămânerea definitivă a hotărârii de condamnare şi până la terminarea executării pedepsei. În baza art. 81 şi art. 82 Cod penal: Dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei închisorii aplicate pe o durată de 2 ani şi 6 luni, reprezentând termen de încercare. În baza art. 71 alin. 5 Cod penal, Pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei închisorii se suspendă şi executarea pedepselor accesorii aplicate în baza art. 71 alin. 1 şi 2 Cod penal. Potrivit art. 359 C.p.p. atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 83 Cod penal privind revocarea suspendării condiţionate a executării pedepsei, în cazul săvârşirii unei noi infracţiuni. În baza art. 191 alin.1 C.p.p: Obligă inculpatul la plata sumei de 300 lei cheltuieli judiciare statului. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronuntare. Pronunţată în şedinţa publică din data de 28.12.2011.
ÎNCHEIERE: Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la data de 28.12.2011. Pronunţată în şedinţa publică.
ÎNCHEIERE. Având nevoie de timp pentru deliberare, amână pronunţarea la 21.12.2011. Pronunţată în şedinţă publică, azi 19.12.2011.
Pentru a se depune raportul de expertiză medico-legal.
Pentru a se depune raportul de expertiză medico-legal
Admis cererea. Dispeune prelkungirea dreptului de circulaţie pentru 30 de zile începând cu 15.10.2011. Cu recurs odată cu fondul Pronunţată în şedinţă publică-.
Faţă de lipsa raportului de expertiză medico-legală.
Dosar nr. 2950/232/2010 R O M Â N I A Judecătoria Găeşti – Judeţul Dâmboviţa M I N U T Ă Încheiere : Admite cererea de prelungire a dreptului de circulaţie, formulată de inculpatul R*** V***** A********, fiul lui Iulian si Niculina, născut la data de 07.01.1989 în Gaesti, jud. Dâmboviţa, domiciliat în com. Petresti, sat Greci, jud. Dâmboviţa, trimis în judecată prin rechizitoriul Parchetului de pe lângă Judecătoria Găeşti, pentru săvârşirea infracţiunilor privind circulaţia pe drumurile publice, prevăzută şi pedepsită de art. 87 alin. 1 din O.U.G. 195/2002. Dispune prelungirea dreptului de circulaţie al inculpatului R*** V***** A******** pe o perioadă de 30 de zile începând cu data de 16.08.2011 . Dispune comunicarea către şeful Poliţiei Rutiere din cadrul I.P.J. D-ţa a modului de soluţionare a cererii de prelungire a dreptului de circulaţie, formulată de inculpat, potrivit disp.art. 111 al.6 OUG 195/2002 rep. Ia act că dosarul are termen de judecată la data de 12.09.2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 08.08. 2011. PREŞEDINTE, POPESCU MIHAELA
pentru a se depune raportul de expertiză medico legal
Pentru a se depune raportul medico legal.
Pentru a se cita cu mandat de aducere martorul lipsă la acest termen.
Admite cererea formulată de inculpatul R*** V***** A********, trimis în judecată prin rechizitoriul Parchetului de pe lângă Judecătoria Găeşti pentru infracţiunea prevăzută şi pedepsită de art. 87 alin 1 din O.U.G nr. 195/2002 republicată. Dispune prelungirea dreptului de circulaţie al inculpatului pentru o perioadă de 30 de zile, începând cu data de 10.01.2011. Dispune comunicarea către şeful poliţiei rutiere din cadrul IPJ Dâmboviţa a modului de soluţionare a cererii de prelungire a dreptului de circulaţie, formulată de inculpat, potrivit disp. art. 111 alin. 6 teza finală din OUG nr. 195/2008. Cu drept de apel odată cu fondul. Încuviinţează pentru reprezentantul Ministerului Public proba cu înscrisuri şi audierea martorilor din rechizitoriu. Încuviinţează pentru inculpat proba cu expertiza medico-legală. Pune în vedere inculpatului să depună la dosar obiectivele expertizei încuviinţate. Amână cauza şi fixează termen de judecată la data de 28.02.2011, ora 8,30 completul C1, pentru când inculpatul are termen în cunoştinţă şi pentru când se vor cita martorii din rechizitoriu. Pronunţată în şedinţa publică din 10 Ianuarie 2011 .
Pentru a se cita inculpatul şi martorii indicaţi în rechizitoriu cu mandat de aducere.