V***** M****
ReclamantC*** J******** D* P***** D********
PârâtRespinge contestaţia.
Admite cererile formulate de procuratorul contestatoarei şi reprezentantul intimatei şi acordă termen pentru a da posibilitatea acestora să ia cunoştinţă de conţinutul răspunsului la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză.
Se va reveni cu adresă la expert Constantin Gabriel pentru a răspunde la obiecţiunile formulate la raportul de expertiză de către contestatoare , urmând a i se înainta un exemplar de pe obiecţiunile formulate.
Admite obiecţiunile formulate de procuratorul contestatoarei urmând a se înainta un exemplar al acestora expertului desemnat a efectua raportul de expertiză pentru a răspunde în scris celor susţinute.
pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză
Admite cererea de înlocuire formulată de experta Anton Nicoleta şi desemnează expert pentru efectuarea expertizei pe Constantin Gabriel . Se va emite adresă la expert să efectueze expertiza dispusă în cauză având ca obiective: să se stabilească dacă decizia contestată în funcţie de înscrisuri este legală în sensul stabilirii punctajului mediu anual iar în măsura în care există diferenţe de drepturi de pensie, acestea să fie calculate pe ultimii 3 ani anterior datei formulării contestaţiei. Ia act că s-a achitat onorariul stabilit de către instanţă.
Încuviinţează proba cu expertiză contabilă pentru contestatoare. Desemnează expert pentru efectuarea expertizei pe Anton Nicoleta Emilia . Se va emite adresă la expert să efectueze expertiza dispusă în cauză având ca obiective: să se stabilească dacă decizia contestată în funcţie de înscrisuri este legală în sensul stabilirii punctajului mediu anual iar în măsura în care există diferenţe de drepturi de pensie, acestea să fie calculate pe ultimii 3 ani anterior datei formulării contestaţiei. Stabileşte onorariul în cuantum de 500 lei în sarcina contestatoarei şi pune în vedere procuratorului acesteia să facă dovada achitării , în termen de 5 zile sub sancţiunea decăderii din probă.
Admite cererea formulată de reprezentantul contestatoarei şi acordă termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării şi înscrisurile anexate acesteia.