P******** D* P* L**** J********** G*****
RecurentC************* G******* C******
Intimat InculpatC************* G******* C*********** F**** L*****
Intimat InculpatT***** C*********
Intimat Parte vătămatăÎn baza art.208 alin.1- 209 alin.1 lit.a,g,i cod penal cu art.36 cod penal: Condamnă pe inculpatul C************* G******* C******, la 3(trei) ani închisoare. În baza art.71 cod penal: Interzice inculpatului exerciţiul drepturilor civile prevăzute de art.64 alin.1 lit.a teza a-II-a şi lit.b cod penal, din momentul în care hotărârea de condamnare a rămas definitivă şi până la terminarea executării pedepsei, până la graţierea totală sau a restului de pedeapsă ori până la împlinirea termenului de prescripţie a executării pedepsei. În baza art.85 cod penal: Anulează suspendarea condiţionată a executării pedepsei de 6 luni închisoare aplicată prin sentinţa penală nr.293/10.12.2009 a Judecătoriei Găeşti, definitivă prin decizia penală nr.1125/05.11.2010 a Curţii de Apel Ploieşti. În baza art.46 cod penal cu art.34 cod penal: Contopeşte pedeapsa aplicată pentru fapta dedusă judecăţii cu pedeapsa de 6 luni închisoare aplicată prin sentinţa penală nr.293/10.12.2009 a Judecătoriei Găeşti şi cu pedeapsa de 3 ani închisoare aplicată prin sentinţa penală nr.158/02.12.2010 pronunţată de Judecătoria Topoloveni în dosarul nr.1121/828/2009, urmând să execute pedeapsa rezultantă de 3 ani închisoare cu aplicarea art.71 cod penal şi art.64 alin.1 lit.a teza a-II-a şi lit.b cod penal. Anulează vechile forme de executare urmând să se emită un nou mandat. Constată prejudiciul recuperat prin predarea bunului sustras către partea vătămată. În baza art.191 cod procedură penală: Obligă pe inculpat la cheltuieli judiciare statului în sumă de 600 lei din care 200 lei reprezintă onorariul pentru apărătorul din oficiu la instanţa de judecată sumă ce va fi avansată din fondurile speciale ale Ministerului Justiţiei şi se va vira în contul Baroului de Avocaţi Dâmboviţa pentru avocat Vasile Andreea. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare pentru inculpat şi partea vătămată şi de la pronunţare pentru procuror. Pronunţată în şedinţă publică, azi 07.12.2011.
ÎNCHEIERE. Amână pronunţarea la data de 07.12.2011. Pronunţată în şedinţă publică, azi 29.11.2011.
Amână cauza la data de 29.11.2011 pentru a se cita părţile, a se cita martorul Tudose Ionuţ cu mandat de aducere.
Amână cauza la data de 15.11.2011 pentrua se cita inculpatul, partea vătămată,a se cita martorii cu mandate de aducere.
Amână cauza la data de 25.10.2011 pentru a se cita inculpatul cu mandat de aducere cu însoţitor, a se cita partea vătămată, a se cita martorii Constantinescu Corina şi Anghel Nicolae cu mandate de aducere, a se cita ceilalţi martori.
Amână cauza la data de 27.09.2011 pentru a se cita inculpatul şi martorii cu mandate de aducere, a se cita partea vătămată.
Amână cauza la data de 05.07.2011 pentru a se cita inculpatul cu mandat de aducere, partea vătămată şi a se cita martoridin acte.
Emiterea mandatului de aducere prin care organul de poliţie să-l prezinte personal pe inculpat, având asupra sa actul de identitate.
s-a amânat cauza la data de 26 mai 2011 pentru a se prezenta inculpatul având asupra actul de identitate.
s-a amânat cauza la data de 28 aprilie 2011 pentru a se administra probele solicitate.
s-a acordat termen la 24 martie 2011 pentru a se reveni cu citarea părţilor.
s-a acordat termen la data de 17 februarie 2011 pentru a se reveni cu citarea părţilor.
pentru a se cita cu mandat