D******* A********
PetentI***** T********
IntimatAdmite excepţia prescripţiei executării sancţiunii amenzii contravenţionale invocată din oficiu şi, în consecinţă: Admite plângerea, constatând ca prescrisă executarea sancţiunii amenzii contravenţionale în cuantum de 240 lei şi a sancţiunilor contravenţionale complementare aplicate prin procesul-verbal. Irevocabilă.
Revine cu adresă către IPJ Teleorman pentru a se depune la dosar dovada de comunicare a procesului-verbal de contravenţie către petent, cu indicarea datei la care acesta a fost comunicat, sub sancţiunea amenzii judiciare prev. de art. 1081 alin. 1 pct. 2 lit. f C. proc. civ. . Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la 6 ianuarie 2011, ora 8:30, sala 2, completul 6 pentru când petentul are termen în cunoştinţă şi se va cita intimatul. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 18.11.2010.
Admite cererea formulată de apărătorul petentului. Amână judecarea cauzei la data de 18 noiembrie 2010, când se revine cu adresă către intimatul I***** T******** pentru a înainta instanţei dovada comunicării procesului verbal către petent, cu indicarea datei la care acesta i-a fost comunicat petentului. Se repetă citarea intimatului.
Revenirea cu adresă către intimatul I.P.J Teleorman pentru a se comunica procesului-verbal de contravenţie si dovada comunicării acestuia. Se va emite adresă către Primăria Municipiului Alexandria pentru a se comunica dacă petentul a fost dat in debit Se va repeta procedura de citare cu intimatul. Amână judecarea cauzei la data de 28 octombrie 2010. Notă: După terminarea şedinţei de judecată la dosarul cauzei au sosit relaţiile solicitate de la intimat, motiv pentru care nu se va mai reveni cu adresă către intimat si nici nu se va mai emite adresă către Primăria Municipiului Alexandria.
Emiterea unei adrese către intimatul I.P.J Teleorman pentru a se comunica procesului-verbal de contravenţie si dovada comunicării acestuia. Se va cita intimatul. Amână judecarea cauzei la data de 30 septembrie 2010.