S* S**** C** S**
ReclamantS* S***** I**** S**
PârâtRespinge cererea. Obligă pe reclamantă să plătească pârâtei suma de 1.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu de expert şi onorariu de avocat. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică din 30.03.2012.
Amână pronunţarea la data de 30.03.2012. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică din 23.03.2012.
Amână pronunţarea la data de 23.03.2012. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică din 16.03.2012.
emite adresă către S* S***** I**** S**, pentru a pune la dispoziţie cartea tehnică a autovehiculului cu nr. de înmatriculare DJ 66 MCA cu specificaţiile producătorului privind operaţiunile ce trebuie efectuate la revizia de 80.000 km; prorogă încuviinţarea probei cu expertiza tehnică auto efectuată de 3 experţi, solicitată de reclamantă, până după depunerea răspunsului la adresă
pentru observarea de către părţi a răspunsului la obiecţiuni
Încuviinţează ca atare obiecţiunile formulate de reclamantă la raportul de expertiză tehnică auto realizat în cauză de expertul Tică Bebe, aflate la fila nr. 49 din dosar: 1. să precizeze expertul norma legală care impune celui ce exploatează un autoturism aflat în garanţie să verifice zilnic starea pieselor componente ale autoturismului; 2. să precizeze expertul care este baza afirmaţiilor privitoare la manoperele conducătorului auto de completare a lichidului; 3. să precizeze expertul la ce nr. de km parcurşi indică producătorul schimbarea pompei de apă; 4. să precizeze expertul cui revine obligaţia aducerii la cunoştinţa utilizatorului despre această necesitate; 5. cu ocazia răspunsului la aceste întrebări să indice expertul în mod expres care sunt indicaţiile producătorului cu privire la acest aspect, din ce document rezultă şi dacă este aplicat de service; 6. ce obligaţii are utilizatorul de verificare a jocului la pompa de apă, unde sunt prevăzute şi de la câţi km. parcurşi? Se emite adresă către expert, pentru a răspunde la obiecţiuni.
pentru reclamanta să achite suma de 150 lei, reprezentând diferenţă de onorariu de expert
pentru ca părţile să achite diferenţa de onorariu provizoriu de expert, de 150 lei fiecare
se repetă adresa către expertul judiciar
se repetă adresa către expertul tehnic judiciar Tica Bebe, fără avertisment, pentru a răspunde la obiectivele expertizei tehnice auto încuviinţate în cauză
se repetă adresa către expertul tehnic judiciar
se emite adresă către expertul tehnic judiciar
se repetă adresa către expertul judiciar
emite adresă către expert
pentru a se face dovada achitării onorariului provizoriu de expert
se va restitui dosarul la completul CCOM 2.