P******** D* P* L**** J********** M*****
RecurentV******** M****
Intimat Parte civilăP***** R******
Intimat Parte vătămatăC***** L****** M*****
Recurent InculpatL****** A****
Intimat InculpatCondamnă pe inculpatul Cionca Ludovic la pedeapsa rezultantă de 1 an închisoare. Condamnă pe inc. L****** A**** la pedepasa de 3 ani închisoare , iar pe inculpatul Ionaş Olimpiu pentru complicitate la furt calificat la pedeapsa de 1 an închisoare şi evocă suspendarea condiţionată a executării pedepsei de 2 ani închisoare, pedepasa rezultantă fiind de 3 ani închisoare. Respinge ca nefondată acţiunea civilă a părţii civile V******** M****. Obligă inculpaţii Lăcătuş şi Cionca la câte 1100 lei chletuieli judiciare către stat, iar pe Ionaş Olimpiu la 400 lei cheltuieli judiciare către stat. Cu recurs în 10 zile de la pronunţare pentru inculpaţii Ionaş şi Cionca şi de la comunicare pentru celelalte părţi.
Amână pronunţarea pentru 16 martie 2011.
Termen la 9 martie 2011, urmând a se repeta procedura de citare cu martora Laurenţiu Maria.
Termen la 16 februarie 2011 în vederea administrării probei testimoniale cu martorii propuşi de inculpatul Ionaş, urmând a se cita martorii acuzării lipsă sub sancţiunea amenzii, martora Laurenţiu Maria fiind amendată cu 300 lei pentru lipsa nejustificată la acest termen de judecată.
Termen la 26 ianuarie 2011, urmând a se cita martorii acuzării şi a se ataşa dosarul penal în care s-a pronunţat încheierea 56/29.06.2010.
Termen la 15 decembrie 2010 urmând a se reveni cu adresă către Baroul de avocaţi în vederea desemnării de apărători care să asigure asistenţa judiciară a inculpaţilor.