Dosar 418/832/2010 din 17.06.2010

plângere contravetionala


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 418/832/2010
Data dosar:
17.06.2010
Instanta:
Judecătoria Făget
Departament:
JUDECĂTORIA FĂGET
Obiect:
plângere contravetionala
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 25.10.2010 la ora 9:00

    Complet: C2
  • Soluţionare

    Respinge ca neintemeiata plangerea formulata de petentul V****** A***** domiciliat in Deva, str. Ady Endre, nr. 19 A, judetul Hunedoara in contradictoriu cu intimatul IPJ TIMIS, cu sediul in Timisoara, B-dul Take Ionescu, nr. 46, judet Timis, privind procesul verbal de constatare a contravenţiei seria CC nr. 5620976 intocmit de catre agentul constatator Postul de al oraşului Făget. Fara cheltuieli de judecata. Definitiva. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica, azi 25 octombrie 2010

  • Sedinta din data de 11.10.2010 la ora 9:00

    Complet: C2
  • Amânat

    citat IPJ cu mentiunea anterioara sub sanctiunea amenzii in caz de neconformare.

  • Sedinta din data de 20.09.2010 la ora 9:00

    Complet: C2
  • Încheiere

    cauza este in stare de amanare pentrucare se prezinta petentul V****** A***** intrucat are termenul in cunostinta, se citeaza intimatul Inspectoratul de Politie al Judetului Timiş -cu un exemplar de pe plangerea contraventionala si procesul verbal de constatare a contraventiei, cu mentiunea de a depune la dosar – întâmpinare, înregistrarea aparatului radar, certificatul metrologic al acestuia, atestatul agentului de politie si raportul agentului constatator.

  • Sedinta din data de 17.08.2010 la ora 9:00

    Complet: C2
  • Încheiere

    cauza este in stare de amanare pentru care se citeaza intimatul Inspectoratul de Politie al Judetului Timiş -cu mentiunea de a depune la dosar – întâmpinare, înregistrarea aparatului radar, certificatul metrologic al acestuia, atestatul agentului de politie si raportul agentului constatator- sub sanctiunea aplicarii unei amenzi in caz de neconformare

  • Sedinta din data de 13.07.2010 la ora 9:00

    Complet: C2
  • Încheiere

    cauza este in stare de amanare pentru citarea intimatului cu mentiunea de a depune la dosar – întâmpinare, înregistrarea aparatului radar, certificatul metrologic al acestuia, atestatul agentului de politie si raportul agentului constatator .

Flux dosar


Actualizare GRPD