C***** R****** G****** - L********* A* S* P**** M** S** S*******
ReclamantP******* M*****
PârâtC********* G**** - A*******
Chemat în garanţieC********* G**** - A*******
Chemat în garanţieD********* P******** A******* I*******
CreditorÎn baza art. 61 din vechiul Cod de procedură civilă, constată pârâtul P******* M***** (date) decăzut din dreptul de a formula cerere de chemare în garanţie, motiv pentru care respinge cererea de chemare în garanţie formulată de pârâtul P******* M***** împotriva chemaţilor în garanţie Enache Dimciu Daniel, Roman Claudia şi Atodiresei Cristinel. Admite în parte cererea formulată de reclamantul CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ – RĂCEANU GABRIEL, în calitate de lichidator judiciar al S.C. Pinti Mar SRL Slobozia, formulată împotriva pârâtului P******* M***** (date). Obligă pârâtul să suporte suma de 185.868 lei parte din pasivul S.C. Pinti Mar SRL Slobozia. Respinge cererea de chemare în garanţie formulată de pârâtul P******* M***** împotriva chematului în garanţie CERNODOLEA GABOR – AURELIAN (date). Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Dată şi citită în şedinţă publică azi, 25.09.2015.
Hotarare 1219/2015 din 25.09.2015acordă termen pentru a se pune în discuţia părţilor decăderea pârâtului din dreptul de a formula cererea de chemare în garanţie potrivit art.61 din vechiul Cod de procedură cicilă şi excepţiile invocate cu privire la acesta; dispune citarea părţilor cu aceste menţiuni.
Incheiere de sedinta din 11.09.2015pentru a se depune precizări de către creditoarea D.G.R.F.P. Ploieşti - Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa; completarea înscrisurilor dosarului cu relaţiile solicitate din oficiu Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa şi pentru ca în condiţiile art. 243 din vechiul Cod de procedură civilă pârâtul să indice moştenitorii numitului Enache Dimciu Daniel şi dacă înţelege să solicite introducerea în cauză a acestora;
Incheiere de sedinta din 19.06.2015imposibilitate prezentare reclamant, completare înscrisuri, citarea şi a creditoarei A.J.F.P. Ialomiţa.
Incheiere de sedinta din 22.05.2015comunicare cerere de chemare în garanţie; completarea înscrisurilor de către pârât cu relaţiile solicitate de instanţă.
Incheiere de sedinta din 24.04.2015În baza art. 244 alin. 1 pct. 2 Cod procedură civilă dispune suspendarea cauzei până la soluţionarea în mod irevocabil a dosarului penal nr. 927/118/2009 aflat pe rolul Tribunalui Constanţa. Cu recurs în condiţiile art. 244, ind. 1 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere suspendare din 18.03.2011Amână judecarea cauzei la 18.03.2011, termen în cunoştinţa părţilor, pentru când pune în vedere atât reclamantului cât şi apărătorului pârâtului să depună la dosar precizări cu privire la obiectul dosarului penal aflat pe rolul Tribunalului Constanţa. De asemenea, încuviinţează completarea probei cu noi înscrisuri, aşa cum au fost ele solicitate de către apărătorul pârâtului. Dispune totodată a se face adresă Cabinetului de Avocat Ciupercă Aurelia pentru a ne comunica contractul de asistenţă pe care pârâtul P******* M***** l-a semnat, cu privire la procura specială prin care acesta o împuterniceşte pe petenta Constantinescu Otilia pentru a-l reprezenta la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa, procură atestată de doamna avocat privind data, identitatea părţilor şi conţinutul ei sub nr. 157/03.08.2008. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar dovezi din care să rezulte cum a fost finalizată sesizarea penală nr. 502380/31.10.2008 înaintată Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia.
Încuviinţează în parte probele solicitate de apărătorul pârâtului, respectiv proba cu înscrisuri şi interogatoriu luat chematului în garanţie şi prorogă pronunţarea cu privire la celelalte probe solicitate după administrarea celor încuviinţate. În acest sens acordă un nou termen la 04.02.2011, în cunoştinţa reclamantului şi a pârâtului, şi pentru când chematul în garanţie Cernodolea Gabor – Aurelian va fi citat cu menţiunea ”personal la interogatoriu”.
Admite cererea formulată de apărătorul ales al pârâtului Cernodolea Gabor, doamna avocat Alexandra Feraru, şi dispune amânarea cauzei la 10.12.2010, în vederea pregătirii apărării, termen pentru când chematul în garanţie Cernodolea Gabor va fi citat la domiciliul său din comuna Topraisar, str. Trandafirului, nr. 33, judeţul Constanţa, în cunoştinţa reclamantului şi a pârâtului prezent. Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de pârât, luându-se act că acestea au fost depuse la termenul de astăzi.
Ia act că la acest termen a fost depusă cerere de chemare în garanţie a numitului Cernodolea Gabor – Aurelian. Încuviinţează proba cu înscrisuri solicitată de reclamant şi dispune acordarea unui nou termen la 12.11.2010, în vederea administrării acesteia, în cunoştinţa părţilor prezente şi pentru când chematul în garanţie va fi citat cu copie de pe cererea de chemare în garanţie.