S******* 6 B********* P*** P*****
Recurent PârâtP******* S********* 6 B********
Recurent PârâtP******* S********* 6 B********* P*** P*****
Recurent PârâtS******** C***** I*****
Recurent PârâtS******** H*****
Recurent PârâtAdmite recursurile. Modifică în parte sentinţa, în sensul că respinge cererea de suspendare a executării în contradictoriu cu pârâţii Sectorul 6 şi Primăria Sector 6, pentru lipsa calităţii procesuale pasive şi respectiv, ca neîntemeiată, în contradictoriu cu Primarul Sector 6 Bucureşti. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.06.2011.
Analizând înscrisurile aflate la dosarul cauzei, constată că la dosarul de fond nu a fost depusă documentaţia care a stat la baza emiterii autorizaţiei de construire, motiv pentru care apreciază utilă, concludentă şi pertinentă proba cu înscrisuri solicitată de intimaţii – reclamanţi, apreciind că pentru soluţionarea cererii de suspendare a executării autorizaţiei de construire se impune a se depune la dosar documentaţia care a stat la baza emiterii acesteia, astfel că : D I S P U N E : Pune în vedere recurentei – pârâte PRIMĂRIA SECTORULUI 6 BUCUREŞTI să depună la dosar toate înscrisurile care au stat la baza emiterii Autorizaţiei de construire nr.978/11.10.2007, sub sancţiunea prev. de art. 13 din Legea 554/2004.
Pentru a da posibilitate recurenţilor – pârâţi să ia cunoştinţă de conţinutul întâmpinărilor şi al motivelor de recurs comunicate la acest termen, în temeiul disp. art. 96 C.pr.civ, urmează a dispune amânarea cauzei. Având în vedere că există acest motiv de amânare care impune acordarea unui nou termen, D I S P U N E : Pune în vedere recurenţilor – pârâţi SECTORUL 6 PRIN PRIMAR, PRIMĂRIA SECTORULUI 6 BUCUREŞTI şi P******* S********* 6 B******** să timbreze recursul cu suma de 5 lei taxă judiciară de timbru şi 0.15 lei timbru judiciar, sub sancţiunea anulării acestuia ca netimbrat