C******** I********* D* I********* B***** I*****
LichidatorM**** I****
Pârâtadmite cererea
amânat pentru studiul raportului de expertiză contabilă
amanat pentru efectuarea expertizei contabile
Pune în vedere reclamantului lichidatorul judiciar C******** I********* D* I********* B***** I***** să depună la dosar hotărârea de deschidere a procedurii insolvenţei, raportul privind cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă şi să efectueze, în continuare, demersuri pentru obţinerea relaţiilor cu privire la stadiul în care se află cercetările dosarul penal nr. 1695/P/2008. Prorogă discutarea efectuării expertizei contabile după ce se vor depune la dosar relaţiile solicitate .
Pune în vedere reclamantului lichidatorul judiciar C******** I********* D* I********* B***** I***** să efectueze demersuri pentru obţinerea relaţiilor cu privire la stadiul în care se află dosarul penal menţionat. Prorogă discutarea efectuării expertizei contabile după ce se vor depune la dosar relaţiile solicitate .
Prorogă discutarea efectuării expertizei contabile după ce se va lua cunoştinţă de conţinutul notei de prezentare întocmită de DGFP Dâmboviţa - AFP Titu. Amână cauza pentru studiul înscrisurilor depuse la acest termen .
Încuviinţează pentru reclamant proba cu înscrisuri. Pune reclamantului în vedere să depună la dosar toate actele de care înţelege să se folosească în dovedirea cererii, inclusiv cele existente în dosarul de insolvenţă al debitoarei
Pentru clarificarea aspectului cuantumului sumei în dosarul de faliment, pentru a se avea o situaţie clară în ambele dosare privind suma pentru care se solicită atragerea răspunderii patrimoniale, Acordă termen de judecată la data de 31.10.2011. Pronunţată în şedinţa publică de la 30.09.2011.
Admite cererea reclamantului de a se reveni cu adresă la Parchetul de pe lângă Judecătoria Răcari . Acordă termen de judecată la data de 30.09.2011, pentru când se va reveni cu adresă la Parchetul de pe lângă Judecătoria Răcari - în atenţia dl. Prim Procuror Gheorghe Florian-, cu solicitarea de a preciza modalitatea normativă a temeiului juridic pentru care este cercetată pârâta (art. 9 din Legea nr.241 /2005, de la lit.a – g) , cât şi descrierea faptei în sine, pentru a putea relaţiona o eventuală legătură de cauzalitate între starea de insolvenţă a debitoarei SC M**** I**** MET SRL – prin pârâtă ca administrator statutar şi prejudiciul cauzat şi cercetat de dvs.
Pentru a se cunoaşte soluţia ce se va da cererii în anulare formulată în dosarul 5263/120/2009, aflat pe rolul Tribunalului Dâmboviţa având ca obiect insolvenţa debitorului SC M**** I**** MET SRT, Acordă termen de judecată la data de 3.06.2011.
Pentru a se cunoaşte soluţia ce se va da în dosarul penal nr. 1695/P/2008 aflat pe rolul Poliţiei Răcari, Acordă termen de judecată la data de 8.04.2011.
Pentru a se cunoaşte rezultatul verificărilor făcute de terţul dobânditor SC MECHEL SA, şi pentru finalizarea cercetării penale,
Pentru luarea interogatoriului pârâtei M**** I****, acordă termen de judecată la data de 19.11.2010.