S******** P***** L**** D* A******** S****** B*******
Recurent PârâtB***** D**** N*******
Intimat ReclamantRespinge excepţia lipsei procedurii prealabile şi excepţia tardivităţii contestării deciziei invocate de intimat. Admite contestaţia formulată de contestatoarea B***** D**** N******* împotriva Deciziei nr. 387 din 28.07.2010 emisă de intimatul Serviciul Public Local de Asistenţă Socială Botoşani privind pe contestatoare. Anulează Decizia nr. 387 din 28.07.2010 emisă de intimatul Serviciul Public Local de Asistenţă Socială Botoşani numai în ceea ce o priveşte pe contestatoare. Obligă intimatul să-i restituie contestatoarei diferenţa de salariu reţinută în baza deciziei în intervalul 01.07.2010-31.12.2010, actualizată în funcţie de indicii de inflaţie la data scadenţei până la data plăţii efective. Definitivă şi executorie de drept. Cu drept de recurs in termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 17.03.2011. Preşedinte, Cu opinia separată a asistenţilor judiciari in sensul că : Respinge excepţia lipsei procedurii prealabile şi excepţia tardivităţii contestării deciziei. Admite in parte contestaţia formulată de contestatoarea B***** D**** N******* împotriva Deciziei nr. 387 din 28.07.2010 emisă de intimatul Serviciul Public Local de Asistenţă Socială Botoşani. Modifică în parte art. 1 din Decizia nr. 387 din 28.07.2010 în sensul înlăturării diminuării salariului pentru zilele de 1 şi 2 iulie 2010. Obligă intimatul să-i restituie contestatoarei diferenţa de salariu astfel rezultată pentru zilele de 1 şi 2 iulie 2010, actualizată în funcţie de indicii de inflaţie la data scadenţei până la data plăţii efective. Definitivă şi executorie de drept. Cu drept de recurs in termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinta publică din 17.03.2011 Asistenţi Judiciari,
Având în vedere că procedura de citare cu contestatoarea este nelegal îndeplinită, în temeiul art.107 Cod procedură civilă, se va amâna cauza şi se va dispune repetarea procedurii de citare cu aceasta. Potrivit art.129 Cod procedură civilă se va înainta adresă contestatoarei pentru a indica domiciliul său în vederea citării, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei prevăzute de art.1551 Cod procedură civilă.
Pentru lipsă de procedură conf. art.107 Cod proc.civ.
Amână judecarea cauzei la 14 decembrie pentru îndeplinirea procedurii de citare. Se citează părţile, reclamanta cu duplicatul întâmpinării. Se va pune în vedere reclamantei să semneze personal dovada de îndeplinire a procedurii de citare. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 noiembrie 2010.