A*********** D* V***** -**** m******* C**** I**
ReclamantC****** J******** N**** D* A**************
PârâtC****** C******* S******* D* A**************
PârâtA*********** D* V*****
CreditorADMITE CEREREA DE ÎNVESTIRE CU FORMULĂ EXECUTORIE.
PENTRU DATA DE 3.02.1011 ADMITE IN PARTE ACTIUNEA.
Hotarare 248 din 03.02.2011Pentru ca reclamantul să ia cunoştinţă de înscrisurile de la dosar, amână judecata la data de 27.01.2011. Se va înainta adresă la Primăria Secuinei, cu menţiunea de a se indica suprafaţa totală a solei Delniţă din toate titlurile de proprietate, precum şi de a pune la dispoziţia reclamantului copiile înscrisurilor depuse la termenul de judecată anterior, respectiv să se indice un amplasament liber şi de aceeaşi valoarea a terenului Delniţă, sub sancţiunea amendării cu 500 lei a primarului.
Acordă termen de judecată la data de 09.12.2010, pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâta Comisia Judeţeană Neamţ.
Repetă procedura de citare cu Comisia Judeţeană Neamţ de stabilire a dreptului de proprietate privată asupra terenurilor. Revine cu adresă la Comisia Comunală Secuieni de aplicare a Lg. 18/1991 pentru a înainta tabelul de parcelare pentru sola „Delniţa” şi un tabel cu numele persoanelor cărora li s-a emis T.Pr. şi copii de pe aceste titluri . De asemenea, să ne înainteze datele de stare civilă ale primarului, sub sancţiunea amenzii judiciare.
Amânat pentru ca părţile să ajungă la o înţelegere cu privire la punerea în posesie asupra terenului din litigiu .
Revine cu adresă la Comisia Comunală Secuieni de aplicare a Lg. 18/1991 cu menţiunea amenzii cu 1000 lei, a primarului comunei. Repetă procedura de citare cu comisiile pârâte.
Amânat la data de 02.09.2010 pentru a se comunica cererea de chemare în judecată pârâţilor.
Pune în vedere reclamantului prin mandatarul său, să depună la dosar copii de pe acţiune pentru a fi înaintate comisiilor pârâte. Repetă procedura de citare cu pârâtele.