S*** N***** I**** S**
ContestatorC************** C*****
ContestatorS* T** L****** I** S*
Intimate******* I** I***** C****** d** C***** E*********** B****** I**
IntimatS* M** N******** S* ( F**** M** R********* B**** S******** M*******
Terţ popritAdmite cererea formulata de S*** N***** I**** S** în contradictoriu cu intimata S* T** L****** I** S*, intimat e******* I** I***** C****** d** C***** E*********** B****** I**, terţ poprit SC MKB NEXTEBANK SA (FOSTĂ MKB ROMEXTERRA BANK) SUCURSALA MOINEŞTI. Dispune învestirea cu formulă executorie a sentinţei civile nr.1178.07.04.2011 pronunţată de Judecătoria Moineşti în dosarul nr. 7071/260/2010 Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 25.04.2012
Admite contestaţia la executare. Anulează actele de executare silită efectuate de SC TBI LEASING IFN S.A în temeiul contractului de leasing financiar nr. 57311/08.08.2008. Obligă intimata SC TBI LEASING IFN S.A să achite contestatoarei SC NAFISS IMPEX SRL suma de 1095 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Pronunţată în şedinţă publică, azi 07.04.2011.
Amână pronunţarea pentru 07.04.2011. Pronunţată in şedinţă publică, azi 31.03 .2011.
dispune comunicarea către intimat a unui exemplar al înscrisurilor depuse la acest termen de contestator. După dezbateri, dar înainte de închiderea şedinţei de judecată au fost înaintate la dosar prin fax de către intimat răspunsurile la interogatoriu. În temeiul art. 108 ind 1 al.1 lit g CPC respinge cererea contestatorului de amendare ca neîntemeiată.
Respinge cererea de suspendare a executării silite până la soluţionarea contestaţiei la executare. Cu recurs în 15 zile de la data comunicării. Acordă termen pentru soluţionarea fondului la 03.03.2011.
termenul se acordă pentru achitarea cauţiunii stabilite în sarcina contestatorului.