P***** I***
RecurentP****** C********* I***
IntimatC******** L**** I***
IntimatP******* M*********** I***
IntimatAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocate atât de pârâtul C******** L**** I*** cât şi de pârâtul Primarul mun. Iaşi – prin întâmpinarea formulată. Respinge – ca neîntemeiată - acţiunea, astfel cum a fost precizată, formulată de reclamantul P***** I*** . Respinge – ca fiind introdusă împotriva unor persoane fără calitate procesuală pasivă - acţiunea, astfel cum a fost precizată, formulată de reclamant. Definitivă. Cu drept de recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 24.10.2012.
Amână pronunţarea la 24.10.2012
Amână pronunţarea la 17.10.2012
Repune cauza pe rol şi acordă termen la 10.10.2012
În temeiul art. 244 alin.1 pct. 1 C.pr.civ. suspendă judecata cauzei până la soluţionarea irevocabilă a dosarului nr. 1411/99/2011. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică din 02.11.2011.
Având în vedere faptul că, prin concluziile scrise depuse la dosar de către intimată se invocă existenţa dosarului nr. 1411/99/2011 aflat pe rolul Tribunalului Iaşi, cu termen la data de 19.10.2011, având în vedere faptul că instanţa de judecată a făcut verificări, în acest sens, pe portalul instanţelor de judecată, faptul că acest dosar priveşte anularea HCL 263 şi 264 din 28.07.2010 precum şi faptul că la emiterea deciziei contestate în prezenta cauză (nr. 1550/27.08.2010) au fost avute în vedere aceste două hotărâri emise de C******** L**** I***, faptul că soluţionarea primului capăt de cerere este strâns legat de soluţionarea celorlalte cereri cu care a fost investită instanţa prin contestaţia formulată şi precizată de PI. Dispune: În baza art. 151 C.pr.civ.: Repune pe rol cauza şi fixează termen la data de 02.11.2011 pentru când părţile vor fi citate la CM1, ora 9.00 pentru a pune concluzii pe suspendarea prezentei cauze până la soluţionarea irevocabilă a dosarului nr. 1411/992011 aflat pe rolul Tribunalului Iaşi raportat la dispoziţiile art. 244 al.1 pct.1 C.pr.civ.
Amână pronunţarea la 19.10.2011
Amână pronunţarea la 12.10.2011
Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de acte
se vor administra probe
acordă termen
Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de acte
Acordă termen pentru a se lua cunoştinţă de acte
Acordă termen pentru ca pârâta să depună documentaţie.
Amână cauza pentru a se comunica întâmpinarea şi răspunsul la întâmpinare.
Acordă termen pentru a fi citaţi în cauză toţi pârâţii chemaţi în judecată.