A******** M******** U******** M********
Recurent ReclamantC***** P** , P*** P*****
Intimat PârâtS****** C*****
Intimat PârâtH******* A****
Intimat PârâtH****** A********
Intimat PârâtRespinge acţiunea, ca nefondată. Cu recurs.
Hotarare 796/2011 din 28.09.2011Repune cauz ape rol penzru când se va discuta cadrul procesual şi se va depune la dosar copie de pe Decizia 21/2005 a I.C.C.J.
pentru când se va comunica cu pârâtul raporetul de expertiză se va face adresă către BLE HUnedoara să avanseze onorariul expertiză către expert
Se acodă termen pentru administrarea unor probe suplimentare.
PENTRU CÂND SE VA FACE ADRESĂ RECLAMANTEI SĂ ACHITE DECONTUL LUCRĂRII DE EXPERTIZĂ
PENTRU CÂND SE VA REPETA ADRESA CĂTRE EXPERT-
pentru când se va repeta adresa către expert
pentru când se va face adresă către expert şi către BLE Hunedoara
pentru când pune în vedere reprezentantei reclamantei să depună la dosar taxa judiciară de timbru în sumă de 577,83 lei şi timbru judiciar de 2,7 lei. Încuviinţează cererea de probaţiune formulată de reclamantă , respectiv:: - încuviinţează efectuarea expertizei topografice având ca obiectiv identificarea imobilelor în litigiu; - stabileşte onorariu provizoriu expertiză în sumă de 300 lei în sarcina reclamantei; - emite adresă către Biroul Local de Expertize pentru a comunica lista cu numele experţilor în specialitatea topografie; - încuviinţează proba testimonială cu doi martori: Ciontoş Iosef şi respectiv martorul ce va fi indicat ulterior de reclamantă, aceştia urmând a fi prezentaţi necitaţi. Se va repeta procedura de citare cu pârâta.