D***** A*****
PetentC****** L***** D* A******* A L**** F******* F****** A C*** N****** - P*** P*****
IntimatC****** J******** P***** S********* D******** D* P********** P****** A***** T********** B******* - P*** P******
IntimatD***** C*********
IntervenientAdmite acţiunea.
Constatând că numitul Damian Florin a fost mandatat atât de reclamantă cât şi de pârâtul D***** C********* să reprezinte interesele acestora în prezenta cauză, încălcându-se astfel principiul contradictorialităţii procesului civil, instanţa constată necesar a se emite adresă către pârâtul D***** C********* prin care i se solicită să-şi exprime punctul de vedere faţă de acţiunea formulată de reclamanta D***** A*****, în sensul de a arăta dacă este de acord cu cererea acesteia, în caz contrar, să indice probele de care înţelege să se folosească în apărare.
Văzând că petenta şi-a precizat cererea în sensul solicitării de a fi introdus în cauză în calitate de pârât numitul D***** C*********, apreciază că este necesar a fi citată această persoană, cu duplicatul cererii şi cu menţiunea disp. art. 118 Cod proc. civ. Instanţa va dispune amânarea cauzei şi revenirea la procedura de citare a părţilor fără TC.
Constată necesar a se emite adresă către Comisia Locală de Aplicare a Legii Fondului Funciar a com. Nicşeni, jud. Botoşani pentru a solicita să comunice dacă petenta a fost pusă în posesie cu suprafaţa totală de 6,18 ha teren agricol, înscrisă în titlul de proprietate nr. 97569/2001, să înainteze titlul de proprietate emis numitului D***** C********* şi să facă precizări cu privire la modificările intervenite în titlul de proprietate emis petentei – T.P. nr. 97569/03.10.2001, precum şi precizări referitoare la intrarea în circuitul civil a acestui teren înscris în T.P. nr. 97569/03.10.2001