D********* G*****
InculpatO******* F******
InculpatÎn baza art.86 alin.2 din OUG 195/2002 rep.,condamnă pe inculpatul D********* G***** , la 1 închisoare. În baza art.86 alin.3 din OUG 195/2002 rep. condamnă pe acelaşi inculpat la 1 an închisoare. Constată că infracţiunile din prezenta cauză sunt în concurs real de infracţiuni. În baza art.33-34 c.p. contopeşte pedepsele aplicate urmând ca inculpatul să execute 1 an închisoare.. Aplică art.71-64 alin.1 lit.a teza a II-a şi lit.b c.p. În baza art.81-82 c.p. dispune suspendarea condiţionată a pedepsei rezultante pe o perioadă de 3 ani ce reprezintă termen de încercare. În baza art.359 c.p.p. atrage atenţia inculpatului asupra disp. art.83 c.p. cu privire la revocarea suspendării condiţionate a pedepsei. În baza art. 71 alin.5 c.p. dispune suspendarea pedepselor accesorii pe o perioadă de 3 ani. În baza art.86 alin.1 din OUG 195/2002 rep. condamnă pe innculpatul O******* F******, la 1 an închisoare. Aplică art.71-64 alin.1 lit.a, teza a II-a şi lit.b c.p. În baza art.81-82 c.p.dispune suspendarea condiţionată a executării pedespei pe o perioadă de 3 ani ce reprezintă termen de încercare. În baza art.359 C.p.p. atrage atenţia inculpatului asupra disp. art.83 c.p. cu privire la revocarea suspendării condiţionate a executării pedepsei. În baza art.71 alin.5 c.p. dispune suspendarea pedepselor accesorii pe o durată de 3 ani. În baza art.191 alin.1 c.p.p. obligă pe fiecare dintre inculpaţi la plata sumei de 100 lei, cheltuieli judiciare către Stat. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru cei prezenţi şi de la comunicare pentru cei lipsă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 21.01.2011.
Amănă pronunţarea cauzei la data de 21.01.2011. Pronunţată în şedinţă publică azi, 18.01.2011.
Citarea martorului din acte Spătaru N. Claudiu, cu menţiunea amendării şi cu procedura obişnuită.
În vederea continuării administrării probei cu martori. Adresă cazier pentru inculpatul D********* G*****. Citarea martorilor lipsă.
În vederea administrării în continuare a probei cu martori. Repetarea procedurii de citare cu martorul din acte Spătaru N. Claudiu cu procedura obişnuită şi cu mandat de aducere. Pune în vedere inculpatului O******* F****** să ărezinte la termenul acordat cauzei personal martorul Dinu Constantin. Pune în vedere inculpatului D********* G***** să prezinte personal martorii Bogdan Viorel şi Vasile Cîrmici. Citarea martorului Vasile Nicolae.
Amână cauza la data de 19.10.2010, în vedere audierii inculpatului D********* G***** şi administrării probei cu martori şi înscrisuri. Acordă termen în cunoştinţă inculpatului O******* F******. Pune în vedere inculpatului O******* F****** să prezinte un martor personal. Citarea inculpatului D********* G***** cu procedura obişnuită şi cu mandat de aducere. Citarea martorilor din acte lipsă cu menţiunea amendării cu amendă judiciară în cuantum de 100 lei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07.09.2010.
Amână cauza la datat de 07.09.2010, la cererile de amânare depus la dosar din partea apărătorilor inculpaţilor, fiind în concediu legal de odihnă. Termen în cunoştinţă inculpaţilor. Pune în vedere martorului Vasile I. Dumitru să se prezinte la termenul acordat cauzei. Citarea martorului lipsă Spătaru N. Claudiu, cu menţiunea amendării cu amendă judiciară în cuantum de 100 lei , în caz de neprezentare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 17.08.2010.
Amână cauza la data 17.08.2010, având în vedere cererea de amânare formulată de inculpatul D********* G***** în vederea angajării unui apărător şi cererea formulată de apărătorul inculpatului O******* F******, în vederea studierii dosarului. Acordă termen în cunoştinţă inculpaţilor. Pune în vedere martorului din acte prezent , Vasile I. Dumitru, să se prezinte la termenul acordat cauzei. Citarea martorului din acte lipsă Spătaru N. Claudiu. Pronunţată în şedinţă publică azi, 15.06.2010.