S* A******************** A**** S*
Recurent ASIGURĂTORH******** C**************
Recurent inculpatS******* C***** J******* D* U****** T********
Intimat PARTE CIVILĂS* P** C******** S*****
Recurent parte civilăB******* G************
Recurent PARTE CIVILĂRespinge cererea formulată de către partea civilă B. C.
Condamnă inculpatul H.C.F. la o pedeapsă rezultantă de 5(cinci) ani închisoare pentru săvârşirea în concurs a infracţiunilor de ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă. Respinge acţiunea civilă formulată de către SC Pod Construct SRL. Admite în parte acţiunile civile ale celorlalte părţi civile. Obligă inculpatul la plata cheltuielilor de judecată către stat şi către părţile civile FM, parţial către BGD şi BFC. Respinge cererea de obligare la cheltuieli formulată de S.C. POD CONSTRUCT S.R.L. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare .
Având în vedere că nu s-au depus concluzii scrise de căre toţi apărătorii părţilor, că cei care au depus consluczii scrise le-au depus în data la care s-a amânat pronunţarea, în considerearea aceloraşi temeiuri de drept , amână deliberarea şi pronunţarea soluţiei în cauză la data de 27.04.2012.
AMÂNĂ DELIBERAREA ŞI PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 20.04.2012
Proroga discutarea cererii cu privire la vizionarea simulărilor formulată de către apărătorul inculpatului , av. M. R. V.. Pune în vedere apărătorului inculpatului să depună la dosar încă un exemplar al opiniei separate exprimată de expertul M. C.. Se vor înainta, împreună cu prezenta încheiere , câte un exemplar al obiecţiunilor formulate de părţi , precum şi observaţiile şi opinia separată a experţilor desemnaţi de părţi expertului oficial .
Admite cererile de amânare formulate de către părţile prezente pentru studierea raportului de expertiză criminalistică. Pune în vedere părţilor care au solicitat numirea unor experţi asistenţi să depună la dosar punctul de vedere al expertului desemnat de parte cu privire la raportul de expertiză.
Revenirea cu adresă la Laboratorul Intrajudeţean de Expertize Criminalistice Timişoara pentru efectuarea şi comunicarea expertizei criminalistice,împreună cu dosarul instanţei.
Revenirea cu adresă la Laboratorul Intrajudeţean de Expertize Criminalistice Timişoara pentru efectuarea şi comunicarea expertizei criminalistice,împreună cu dosarul instanţei.
Amânat în vederea efectuării expertizei criminalistice dispusă a fi efectuată în cauză şi restituriii dosarului cauzei.
Amânat pentru efectuarea expertizei criminalistice dispusă a fi efectuată în cauză.
Amânat pentru audierea martorilor propuşi de partea civilă J.I., respectiv martorii T.F. şi B. F.C. Totodată se pune în vedere inculpatului dă facă dovada achitării onorariul pentru efectuarea expertizei.
Amânat pentru adierea martorilor propuşi de părţile civile P. M., P.F., P.S. respectiv martorii D.M., V.R şi C.D.M.
Amânat pentru audierea martorilor M.C. şi P.I.A.
Amânat pentru a se reveni cu adresă la IML Timişoara şi pentru audierea martorilor C.R. şi S.Z.I.
Amânat pentru administrare de probe, pentru citarea în continuare a martorilor care au lipsit de la acest termen de judecată.
Amânat pentru administrare de probe.
Amânat pentru îndeplinirea procedurii de citare cu părţile civile A.G., B.M., S******* C***** J******* D* U****** T******** şi cu asigurătorul- Societatea de Asigurare Reasigurare Astra S.A. Timişoara.
Amânat pentru asigrarea dreptului la apărare pentru părţile civile P. M. şi P. F. a căror apărătoa a lipsit şi pentru a se stabili dacă partea civilă B.M. , indicat în rechizitoriu are pretenţii proprii împotriva inculpatului .
Amânat la solicitarea inculpatului pentru angajarea unui avocat ales.